*alt_site_homepage_image*
lt
en

Naujienos

RSS

Visbyje atidaroma paroda „On the other side“

2013 metų balandžio 9 dieną kultūros atašė Saulė Mažeikaitė dalyvaus parodos atidaryme  galerijoje „Langska Huset“  Visbyje, Gotlando saloje. „On the other side“ („Kitapus“) – tai meno projektas, pasakojantis apie gyvenimą Lietuvos ir Baltarusijos kaimuose. Projektas įgyvendintas bendromis jaunųjų Lietuvos, Baltarusijos ir Švedijos menininkų pastangomis. Rinkdami medžiagą ekspozicijai, parodos sumanytojai Gailė Garnelytė (Lietuva), Olga Šadura (Baltarusija) bei Patrickas Ohlssonas (Švedija) daug laiko skyrė Lietuvos ir Baltarusijos kaimų kasdienybei pažinti – lankydamiesi kaimuose, jie bendravo su žmonėmis, prašydami jų papasakoti apie kasdienybę bei juos supančią aplinką. Iš surinktų dokumentų ir gimė paroda, kurioje eksponuojamos nuotraukos, tekstai bei muzikinė kompozicija, sudaryta iš

Lietuvos ir Baltarusijos kaimuose surinktų garso įrašų. Paroda veiks iki šių metų balandžio 25 dienos, vėliau parodą planuojama parodyti įvairiuose Švedijos regionuose, o rudenį pristatyti ir Lietuvoje.

 Parodos rėmėjai – Ingmaro Bergmano rezidencija Fårö saloje, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, LR  ambasada Švedijoje, Gotlando savivaldybė, Europos kultūros fondas.