"Tautiška giesmė" skambėjo Stokholme
2013 m. liepos 6 d. 21 val. Švedijos lietuvių bendruomenės nariai kartu su LR ambasados Švedijoje darbuotojais (viso dalyvavo virš 40 lietuvaičių) susirinko Riddarholmeno salos vakariniame krante giedoti Lietuvos himno. Ši graži tradicija, kurią palaiko aktyvūs Lietuvos piliečiai ir lietuvių bendruomenės visame pasaulyje, gimė minint Lietuvos tūkstantmetį. Jau penktus metus iš eilės lietuviai gyvenantys Švedijoje trumpam susiburia ir pagerbia savo tėvynę. „Tautiškos giesmės aplink pasaulį” idėja paprasta: kur bebūtum, ką bedarytum, jei Lietuva – Tavo tėvynė, lygiai 21 val. jos garbei giedok „Tautišką giesmę“. Į susirinkusius kreipėsi Lietuvos ambasadorius Švedijoje E.Bajarūnas ir pasidžiaugė, kad Lietuva, ne taip jau ir seniai sugrįžusi į Europos tautų šeimą, šių metų antrą pusmetį pradėjo pirmininkaudama Europos Sąjungai.
Susirinkę lietuviai sugiedojo ne tik “Tautišką giesmę”, bet sudainavo ir ne vieną lietuvių liaudies dainą.