Švedijos Gotlando saloje pirmą kartą istorijoje atidarytas Lietuvos garbės konsulatas
Lietuvos ir Švedijos užsienio reikalų ministrai Linas Linkevičius ir Carl Bildt dalyvavo 2013 metų rugsėjo 3 dieną Gotlando saloje, Visbyje, vykusiame naujojo Lietuvos garbės konsulato atidaryme. Pristatant naują Lietuvos garbės konsulę Dalią Andersson, Lietuvos ambasadorius Švedijoje Eitvydas Bajarūnas pažymėįo, kad Lietuvos garbės konsulato įkūrimas artimiausioje gerografiškai Švedijos saloje Gotlande suteiks naujų galimybių vystyti turizmą, kultūrinius ir akademinius abiejų šalių mainus.
Filologė pagal išsilavinimą D.Andersson yra gimusi Vorkutoje (Rusija). Ne vienerius metus gyvena Gotlando saloje, kur šiuo metu dirba Visbio Almedalen universitetinėje bibliotekoje
Kalbėdamas apie Lietuvos ir Švedijos ryšius, ministras C.Bildt priminė Gotlando saloje ilgus Šaltojo karo metus gyvenusį lietuvį laisvės kovotoją Joną Pajaunį, kuris buvo simbolinė gija jungusi Gotlandą ir okupuotą Lietuvą.
Susitikimo dalyviai prisiminė ne tik Gotlandą ir Lietuvą siejusius istorinius ryšius, bet ir Gotlando reikšmę darbarties istorijoje – būtent čia buvo pasirašytas žymusis1989 metų Gotlando memorandumas, kuriame pirmą kartą aiškiai buvo suformuluotas nepriklausomybės siekis.
Ministro L.Linkevičiaus žodžiais, būtent Gotlandas puikiai įkūnija ne tik gražius istorinius Baltijos regiono ryšius, bet ir yra puikioje strateginėje vietoje prisidėti ir toliau skatinant verslo, turizmo, kultūros, akademinius mainus.
Ministrai Linas Linkevičius ir Carl Bildt kartu su kitais kolegomis dalyvavo Visbyje rugsėjo 2-3 dienomis vykusiame Šiaurės ir Baltijos šalių bendradarbiavimo (Nordic Baltic Eight, NB8) užsienio reikalų ministrų susitikime.