*alt_site_homepage_image*
lt
en

Naujienos

RSS

Stokholme vyko Lietuvos garbės konsulų Švedijoje suvažiavimas

Š.m. gruodžio 8 d. Lietuvos Respublikos ambasadoje Stokholme įvyko Lietuvos Respublikos garbės konsulų Švedijoje suvažiavimas. Suvažiavime dalyvavo visi šeši šiuo metu Švedijoje veikiantys Lietuvos garbės konsulai: Ingmar Ingstad (Malmö, Generalinis garbės konsulas), Lennart Malmgren (Kristianstad), Ralph Spetz (Jonköping), Birgitta Johansson (Västerås), Birgitta Ekblom (Göteborg) ir Evert Grahn (Halmstad). Susitikimo metu buvo pasikeista nuomonėmis dėl artėjančių svarbiausių Lietuvą ir Švediją siejančių svarbesnių istorinių sukakčių, dėl užsienio politikos prioritetų, ypač Baltijos-Šiaurės šalių bendradarbiavimą, energetikos projektus bei regioninį bendradarbiavimą. Susitikimo dalyviai taip pat turėjo galimybę pasikalbėti apie verslo bendradarbiavimą ir verslo ryšių skatinimą, konsulinės pagalbos teikimą Lietuvos piliečiams, paramą lietuviams, gyvenantiems Švedijoje ir kitais aktualiais klausimais.

Suvažiavime taip pat dalyvavo ir pranešimus pateikė kviesti verslo, investuotojų, Švedijos institucijų atstovai. Švedijos garbės konsulų asociacijos prezidentė Margareta Eidensten supažindino su garbės konsulų aktualijomis, pagrindinėmis jų veiklos kryptimis. Švedijos užsienio reikalų ministerijos ES departamento direktoriaus pavaduotojas Harald Fries aptarė Švedijos ir Lietuvos dvišalius santykius, bendradarbiavimo pasiekimus ir perspektyvas. Švedijos ir Lietuvos verslo bendradarbiavimo galimybes pristatė buvęs Švedijos Prekybos rūmų Lietuvoje pirmininkas Carl Berneheim bei Lietuvos investicijų tarybos narys Švedijos verslininkas Thomas Neckmar.

Lietuvos garbės konsulai Švedijoje pristatė savo per metus nuveiktus darbus, išsakė ateities darbų idėjas ir planus.

Sutarta ir ateityje rengti tokius garbės konsulų Švedijoje metinius suvažiavimus.