*alt_site_homepage_image*
lt
en

Naujienos

RSS

Stokholme vyko Lietuvos garbės konsulų Švedijoje suvažiavimas

Š.m. lapkričio 28 d. Lietuvos Respublikos ambasadoje Stokholme įvyko Lietuvos Respublikos garbės konsulų Švedijoje suvažiavimas. Suvažiavime dalyvavo penki iš šešių šiuo metu Švedijoje veikiantys Lietuvos garbės konsulai: Lennart Malmgren (Kristianstad), Birgitta Johansson (Västerås), Birgitta Ekblom (Göteborg), Evert Grahn (Halmstad) ir šiemet paskirta nauja konsulė Helena Järnö (Umeå). Šių metų suvažiavimo pagrindinis akcentas – būsimasis Lietuvos pirmininkavimas ES 2013 metais. Ambasadorius Eitvydas Bajarūnas apžvelgė pagrindinius pirmininkavimo prioritetus, diskusijoje su garbės konsulais aptarė jų indėlį į sėkmingą Lietuvos pirmininkavimo pristatymą Švedijoje. Susitikimo metu buvo pasikeista nuomonėmis apie verslo ryšių skatinimą, kultūrinį bendradarbiavimą, Lietuvos žinomumo didinimą, konsulinės pagalbos teikimą Lietuvos piliečiams, paramą lietuviams, gyvenantiems Švedijoje ir kitais aktualiais klausimais. Suvažiavime taip pat dalyvavo ir pranešimą apie dvišalius santykius, pasiekimus ir perspektyvas Šiaurės ir Baltijos šalių

bendradarbiavimo kontekste pateikė Švedijos užsienio reikalų ministerijos Šiaurės ir Baltijos šalių padalinio vadovė Annika Hahn-Englund.

Susitikime taip pat turėjo galimybę prisistatyti ir pateikti planuojamos veiklos gaires naujai paskirti ir netrukus veiklą Lietuvos ambasadoje Švedijoje pradėsiantys komercijos ir kultūros atašė Audrius Masilionis ir Saulė Mažeikaitė.

Sėkmingos garbės konsulų veiklos pavyzdžiais dalijosi Švedijos garbės konsulų asociacijos prezidentė Margareta N. Eidensten.

Lietuvos garbės konsulai Švedijoje pristatė savo per metus nuveiktus darbus, išsakė ateities darbų idėjas ir planus.