Stokholme paminėta Motinos diena
2011 m. gegužės 1 d. Stokholme įvyko Londono jaunimo sąjungos liaudies šokių grupės ,,Jonkelis“, Stokholmo lietuvių liaudies šokių kolektyvo ,,Baltija“ ir Stokholmo ,,Saulės“ lituanistinės mokyklos mokinių jungtinis koncertas, skirtas Motinos dienai paminėti.
Lietuvos ambasadorius Švedijoje Remigijus Motuzas pirmiausia pasveikino visas mamas, dalyvaujančias šioje šventėje ir pažymėjo, kad ši šventė yra labai prasminga. ,,Didėjant migracijos srautams nemaža dalis tautų tolsta nuo savo tradicijų. Lietuviai išsiskiria tuo, kad gyvendami svetur siekia išlaikyti savo tautinį identitetą. Juk jo pamatinės vertybės ir yra gimtoji kalba bei kultūra“ - sakė sveikinimo kalboje R. Motuzas. Dėkodamas jaunimo šokių kolektyvui iš Londono ambasadorius paragino dar aktyviau telktis visiems kolektyvams ir surengti Lietuvos pirmininkavimo ES 2013 metais Europos lietuvių dainų ir šokių šventę, kuri yra tapusi tradicine JAV.Į šventę gausiai susirinko Švedijos lietuvių bendruomenės nariai, lituanistinės mokyklos mokinių tėvai, Stokholme studijuojantys lietuviai studentai ir čia dirbantys Lietuvos diplomatai.
