Stokholme aptarta Lietuvos ir Švedijos elektros jungties įgyvendinimo eiga
Lietuvos ambasadorius Švedijos Karalystėje Eitvydas Bajarūnas ir komercijos atašė Sigitas Brazinskas 2011 m. gruodžio 7 dieną Stokholme, Lietuvos Respublikos ambasadoje, susitikime su Švedijos energetikos ir automatikos technologijų bendrovės ABB (angl. Asea Brown Boveri) viceprezidentu Mats Holmberg, projektų vadove Lisbeth Söderling ir Švedijos URM vyresniuoju patarėju Karl Edberg aptarė Lietuvos ir Švedijos elektros jungties („NordBalt“) įgyvendinimo eigą. Švedijos pusės dalyviai pristatė NordBalt projektą, informavo, kad projektas vyksta pagal grafiką. Susitikime taip pat buvo išreikštas kompanijos ABB interesas šio projekto įgyvendinime. Įgyvendinamas projektas pozicinuoja Lietuvą naujame ir aukštesniame lygmenyje kompanijos veiklos žemėlapyje.
„NordBalt“ projekto tikslas – nutiesti elektros jungtį tarp Lietuvos ir Švedijos elektros energijos perdavimo sistemų. Jungties ilgis - apie 450 km, galia – 700 MW. Ją sudarytų aukštos įtampos nuolatinės srovės povandeninis bei požeminis kabeliai bei keitiklių stotys Lietuvoje ir Švedijoje. Numatoma jungties eksploatacijos pradžia – 2015 gruodis. Prijungimo vieta Lietuvoje - Klaipėdos 330 kV pastotė. Prijungimo vieta Švedijoje - Nybro 400 kV pastotė. Dar 2010 metais Švedijos ir Lietuvos elektros perdavimo sistemų operatoriai „Svenska Kraftnät“ ir „Litgrid“ pasirašė sutartis su Švedijos energetikos ir automatikos technologijų bendrove ABB, kuri pagamins ir sumontuos kabelį „NordBalt“ elektros jungčiai bei pagamins ir sumontuos srovės keitiklių stotis „NordBalt“ jungčiai Nybro (Švedijoje) ir Klaipėdoje.