Lietuvos ambasadorius Švedijoje R. Motuzas seminare "Baltijos šalys dabar - 20 metų laisvės" pabrėžė bedradarbiavimo tarp pilietinės visuomenės regione svarbą
Lietuvos Respublikos ambasadorius Švedijos Karalystėje Remigijus Motuzas dalyvavo š.m. gegužės 17 d. nevyriausybinės organizacijos „ESBO tinklas Švedijoje“ organizuotame seminare „Baltijos šalys šiandien – 20 metų laisvės“. Renginys buvo skirtas bendradarbiavimui tarp Šiaurės ir Baltijos šalių per pastaruosius du dešimtmečius aptarti. Seminare dalyvavo Švedijos parlamento nariai, trijų Baltijos šalių ambasadoriai bei nevyriausybinių organizacijų atstovai.
Ambasadorius R. Motuzas padarė pranešimą apie bendradarbiavimo tarp Šiaurės ir Baltijos šalių nevyriausybinių organizacijų bei pilietinės visuomenės svarbą. Jis pažymėjo, kad Švedijos visuomenės iniciatyva, prie kurios taip pat prisijungė ir politikai, organizuoti reguliarius susibūrimus – „Pirmadienio mitingus“, skirtus Lietuvos nepriklausomybei paremti, mūsų šalyje yra labai vertinama. R. Motuzas akcentavo, kad pilietinės visuomenės atstovai galėtų aktyviau bendradarbiauti tokiose srityse kaip aplinkosauga, klimato kaita, švietimas, kultūra. Kaip konkretų pavyzdį jis nurodė aktyvesnio nevyriausybinių organizacijų vaidmens poreikį siekiant užtikrinti branduolinį saugumą regione. Ambasadoriaus teigimu, „Lietuva pirmininkavimo ESBO metu skiria didelį dėmesį bendradarbiavimui su nevyriausybinėmis organizacijomis ir gruodžio pabaigoje organizuos specialų renginį šia tema“.
„ESBO tinklas Švedijoje“ yra nevyriausybinių organizacijų asociacija, kurią sudaro 25 skirtingos nevyriausybinės organizacijos, dirbančios žmogaus teisių, tarptautinės pagalbos, moterų teisių ir kitose srityse.
Ambasadorius Remigijus Motuzas
