*alt_site_homepage_image*
lt
en

Naujienos

RSS

Lietuvos ambasada Švedijoje surengė energetikos seminarą Stokholme

2013 m. balandžio 4 d. Lietuvos ambasada Švedijoje kartu su Švedijos įmonių, energetikos ir komunikacijų ministerija bei Europos Komisijos atstovybe Švedijoje surengė seminarą „Elektros rinkos ir jungtys“ („Electricity markets and interconnections“), kuriame dalyvavo ir pranešimą skaitė Lietuvos energetikos ministras Jaroslavas Neverovičius. Šis seminaras yra Lietuvos ambasados Švedijoje pirmininkavimo ES Tarybai programos dalis. Renginyje taip pat pasisakė Švedijos energetikos bei informacinių technologijų ministerijos valstybės sekretorius Daniel Johansson, Europos Komisijos Švedijoje atstovybės vadovas Pierre Schellekens, buvusi Švedijos energetikos rinkos inspekcijos vadovė Yvonne Fredriksson bei Lietuvos kompanijos LITGRID strategijos departamento direktorius Liudas Liutkevičius. Seminaro metu buvo akcentuota, kad Europos Sąjungos bendros energetikos rinkos sukūrimas yra būtina sąlyga siekiant užtikrinti palankias energijos išteklių kainas Europos vartotojams, saugų šių išteklių tiekimą ir darnią energetiką. J. Neverovičius savo pranešime akcentavo, kad energetika yra vienas pagrindinių Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai prioritetų. „Lietuva bus pirmoji Baltijos valstybė pirmininkausianti ES Tarybai antrojoje šių metų pusėje. Galimybė prisidėti prie dar 2011 m. ES užsibrėžto tikslo – iki 2014 m. užbaigti bendrosios ES energijos rinkos kūrimą bei 2015 m. panaikinti visas egzistuojančias energetines salas – Lietuvai yra garbingas iššūkis“ – seminare kalbėjo Lietuvos energetikos ministras.

 

Vizito Stokholme metu J. Neverovičius taip pat susitiko su Švedijos energetikos ir informacinių technologijų ministre Anna-Karin Hatt. Susitikimo metu ministrai aptarė bendradarbiavimo gaires ES energetikos politikos darbotvarkės klausimais, strateginių Lietuvos energetikos projektų įgyvendinimo eigą bei ES energetikos ir klimato politikos tikslus iki 2030 m. Kalbėdami apie strateginių projektų įgyvendinimą ministrai pasidžiaugė sklandžia bendro elektros jungties projekto NordBalt eiga ir aptarė kitus klausimus.