*alt_site_homepage_image*
lt
en

Naujienos

RSS

Lietuva ir Švedija plėtoja bendradarbiavimą sveikatos apsaugos srityje

Lietuvos sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė vasario 3 d. su darbo vizitu lankėsi Švedijos Linčiopingo mieste, kur įvyko ministrės susitikimai su Linčiopingo universiteto ir universitetinės  ligoninės   vadovais, mokslo darbuotojais ir akademinės visuomenės atstovais.  

Pagrindinis sveikatos apsaugos ministrės  vizito tikslas - susipažinti su slaugytojų darbo praktika ir jų vaidmeniu Širdies nepakankamumo klinikose.  Numatytos ir diskusijos, kaip pritaikant gerąja Švedijos praktiką tobulinti Lietuvos slaugytojų žinias ir įgūdžius.

Ministrę ir ją lydinčią delegaciją priėmė ir Linčiopingo miesto gubernatorė  Elisabetha Nilsson.

Drauge su ministre Linčiopinge lankėsi Lietuvos ambasadorius Švedijoje W. Bajarūnas,  Vilniaus universiteto Širdies ir kraujagyslių ligų klinikos  vedėjas, profesorius, vyriausiasis mokslo darbuotojas Aleksandras Laucevičius, Lietuvos kardiologų draugijos Širdies nepakankamumo darbo grupės pirmininkė Jelena Čelutkienė.

Linčiopingo mieste įsikūręs vienas iš žinomų Švedijos universitetų, turintis stiprią medicinos mokslų bazę ir universitetinę ligoninę.