Lietuva ir Švedija plėtoja bendradarbiavimą sveikatos apsaugos srityje
Lietuvos sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė vasario 3 d. su darbo vizitu lankėsi Švedijos Linčiopingo mieste, kur įvyko ministrės susitikimai su Linčiopingo universiteto ir universitetinės ligoninės vadovais, mokslo darbuotojais ir akademinės visuomenės atstovais.
Pagrindinis sveikatos apsaugos ministrės vizito tikslas - susipažinti su slaugytojų darbo praktika ir jų vaidmeniu Širdies nepakankamumo klinikose. Numatytos ir diskusijos, kaip pritaikant gerąja Švedijos praktiką tobulinti Lietuvos slaugytojų žinias ir įgūdžius.
Ministrę ir ją lydinčią delegaciją priėmė ir Linčiopingo miesto gubernatorė Elisabetha Nilsson.
Drauge su ministre Linčiopinge lankėsi Lietuvos ambasadorius Švedijoje W. Bajarūnas, Vilniaus universiteto Širdies ir kraujagyslių ligų klinikos vedėjas, profesorius, vyriausiasis mokslo darbuotojas Aleksandras Laucevičius, Lietuvos kardiologų draugijos Širdies nepakankamumo darbo grupės pirmininkė Jelena Čelutkienė.
Linčiopingo mieste įsikūręs vienas iš žinomų Švedijos universitetų, turintis stiprią medicinos mokslų bazę ir universitetinę ligoninę.