*alt_site_homepage_image*
lt
en

Naujienos

RSS

Konsulinė misija Malmėje

2013 m. kovo 13 d. Lietuvos ambasada Švedijoje surengė išvažiuojamąją konsulinę misiją į Malmę Švedijos pietuose. Lietuvos Respublikos generalinio garbės konsulato patalpose ambasados trečioji sekretorė Monika Bimbaitė Lietuvos piliečiams teikė konsulines paslaugas: priimtos beveik keturios dešimtys prašymų išduoti arba keisti Lietuvos Respublikos pasus, užregistruoti penki naujagimiai, aktyviai pildytos gyvenamosios vietos deklaracijos, piliečiai konsultuoti įvairiais klausimais. 2013 m. kovo 12 d. M. Bimbaitė taip pat susitiko su lietuvių bendruomenės Skonėje (Skåne) atstovais, su kuriais aptarė jiems aktualius klausimus – bendruomenės veiklos organizavimo, Užsienio lietuvių departamento finansuojamų projektų rengimo ir teikimo,

glaudesnio bendradarbiavimo su garbės konsulu galimybes.

Švedijoje apsigyvena vis daugiau lietuvių, didelė jų dalis – šalies pietuose, todėl išvažiuojamąsias konsulines misijas į Malmę ketinama rengti ir ateityje. Siekiant užtikrinti kuo geresnį konsulinių paslaugų prieinamumą, misijas planuojama organizuoti dukart per metus – pavasarį ir rudenį, kad piliečiai turėtų galimybę susitvarkyti reikiamus dokumentus ir planuoti atostogas prieš pagrindines metų kalendorines šventes.