*alt_site_homepage_image*
lt
en

Naujienos

RSS

ES pirmininkaujanti Lietuva pradeda diplomatinių atstovybių vadovų susitikimų su Švedijos vyriausybės atstovais ciklą

Šį pusmetį ES Tarybai pirmininkaujančios Lietuvos ambasada Švedijoje pradėjo susitikimų ciklą su Švedijos vyriausybės atstovais. Pirmajame susitikime, kuris įvyko rugsėjo 2 d. Lietuvos ambasadoriaus Švedijoje Eitvydo Bajarūno rezidencijoje, ES šalių  narių ir kandidačių ambasadoriai susitiko su Švedijos finansų ministru Anders Borg. Susitikimo metu E.Bajarūnas trumpai pristatė Lietuvos pirmininkavimo ES prioritetus finansų srityje. A.Borg susitikimo metu pristatė ekonominę bei finansinę situaciją Švedijoje bei pasaulyje, apžvelgė svarbiausius ES finansinės darbotvarkės klausimus, atkreipė dėmesį, kad struktūrinės reformos yra pagrindinė priemonė ilgalaikiam ekonominiam augimui užtikrinti. Jis akcentavo poreikį didinti Europos šalių konkurencingumą, reformuoti darbo rinką bei spręsti bankinio sektoriaus problema. A.Borg teigiamai įvertino Lietuvos bei kitų Baltijos šalių pastangas kovojant su ekonomine krize.

 

Iki šių metų pabaigos Lietuvos ambasada Švedijoje dar planuoja surengti ES ambasadorių susitikimus su Švedijos Ministru Pirmininku, užsienio reikalų, ES reikalų, gynybos, tarptautinio vystomojo bendradarbiavimo ir kitais ministrais.