Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Stokholme – aktyvius išeivijos lietuvius vienijantis renginys

Sukurta 2015.03.23 / Atnaujinta 2015.03.23 10:45
   Stokholme – aktyvius išeivijos lietuvius vienijantis renginys
   Stokholme – aktyvius išeivijos lietuvius vienijantis renginys
   Stokholme – aktyvius išeivijos lietuvius vienijantis renginys

   2015 metų kovo 21 dieną Stokholme, Lietuvos ambasadoriaus Švedijoje rezidencijoje, įvyko bendra Lietuvos ambasados Švedijoje, Stokholmo lietuvių verslo klubo, nevyriausybinės organizacijos „Global Lithuanian Leaders”, projekto “Backto.lt” ir partnerių organizuota konferencija “Globalių profesionalų jungtys su Lietuva”.

   Konferencijoje dalyvavo apie 60 lietuvių profesionalų, gyvenančių Stokholme ir aplink.

    

   Renginio metu kalbėjo ambasadorius Eitvydas Bajarūnas, Švedijos lietuvių bendrijos pirmininkė Rūta Miklovienė, Stokholmo lietuvių verslo klubo vadovė Rūta Smertinienė, „Global Lithuanian Leaders“ vadovė Kotryna Stankutė-Jaščemskienė, kompanijos “Allience for Recruitment“ vadovas Andrius Francas, AB „Danske bank” IT paslaugų centro Lietuvoje vadovas Giedrius Dzekunskas, draudimo kompanijos AIG paslaugų centro Lietuvoje talentų pritraukimo vadovė Rūta Bėrytė-Gaižutė ir projekto “Backto.lt” sumanytojas Linas Stankus.

    

   Renginį užbaigė žymus visuomenės veikėjas, architektas, muzikantas Algirdas Kaušpėdas, kalbėjęs tema “Pasaulio Lietuva” ir pristatęs grupės entuziastų pradėtą auto žygio aplink pasaulį projektą, skirtą Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 100-mečiui.

    

   Šio renginio tikslas – sudaryti sąlygas Lietuvos visuomenės ir verslo lyderiams susitikti su Švedijoje gyvenančių profesionalų bendruomene. Savo ruožtu, lietuviams, gyvenantiems Švedijoje tai buvo galimybė iš tarptautinių kompanijų atstovų išgirsti apie karjeros galimybes Lietuvoje bei padiskutuoti apie galimybę dalyvauti pasaulio lietuvius vienijančioje veikloje, prisidedant prie Lietuvos augimo ir klestėjimo. Vykusių diskusijų metu taip pat buvo kalbama apie sprendimus kaip pagerinti Lietuvos socialinę, verslo ir kultūrinę aplinką tam, kad sąlygos grįžti į Lietuvą taptų patrauklesnės.

    

   Pasak ambasadoriaus E.Bajarūno, labai džiugu, kad į prieš kelis metus Lietuvos Vyriausybės pradėtą programą „Globali Lietuva“ atsiliepė nevisuomeninės organizacijos ir iniciatyvos kaip „Global Lithuanian Leaders“ ir “Backto.lt”, aktyviai prisidedančios telkiant aktyvius lietuvius, išsibarsčiusius po visą pasaulį. Globali, pasaulio Lietuva yra atvira visiems lietuviams, nesvarbu kur jie gyventų. Didelė lietuvių dalis gyvena ir gyvens ne Lietuvoje. Lietuvą kaip ir kitas šalis veikia globalizacijos procesai, lietuviai gali naudotis viena iš svarbiausių ES laisvių – laisvu darbo jėgos judėjimu. Todėl svarbiu Lietuvos tikslu tampa išlaikyti ir sustiprinti ryšius su po pasaulį pasklidusiais lietuviais, sumažinti takoskyrą tarp išvykusiųjų ir gyvenančiųjų Lietuvoje. Taip pat labai svarbu padėti užsienyje gyvenantiems ir besimokantiems lietuviams geriau suprasti kokie yra pokyčiai Lietuvoje, kokios yra naujos galimybės surasti darbą pagal specialybę. „Lietuvos diplomatinė tarnyba, ambasada Švedijoje aktyviai prisideda ir prisidės prie kontaktų tarp Lietuvos ir išeivijos skatinimo“, teigė E.Bajarūnas.

    

   “Global Lithuanian Leaders” (sutr. GLL) tinklas jungia jau 600 tarptautinių lietuvių profesionalų visame pasaulyje kviesdami savo žiniomis ir kontaktais prisidėti prie Lietuvos tarptautinių pozicijų stiprinimo, šalies vystymosi. GLL padeda lietuviams atrast naujus profesinius ir verslo ryšius su karjeros aukštumas pasiekusiais savo sričių specialistais, padeda dalintis patirtimi bei bendra prasminga veikla.

    

   Projektas “Backto.lt” per jau kelis metus organizuojamus renginius užsienio šalyse prisideda prie to, kad užsienyje gyvenantys lietuviai iš pirmų lūpų išgirstų kodėl sugrįžę lietuviai savų idėjų realizacijai pasirinko Lietuvą, kokiu būdu jų istorijos tapo sėkmės istorijomis, kokia šiandienos dirva ir sąlygos sugrįžtančiam kvalifikuotam lietuviui.

    

   Tai jau ne pirmas tokio pobūdžio renginys Stokholme skatinant lietuvius sugrįžti į Lietuvą, prie kurio prisideda Lietuvos ambasada Švedijoje. 2012 m. vyko bendra konferencija kartu su organizacija “Global Lithuanian Leaders”, kurioje dalyvavo Lietuvos Ūkio ministras ir Švedijoje gyvenantys ir daug pasiekę Švedijos lietuviai, o 2013 m. vyko bendras renginys su projektu “Backto.lt”.

   Pranešime panaudotos Justinos Rosengren nuotraukos.

   Naujienlaiškio prenumerata

   Captcha