Civilinė metrikacija

Sukurta 2014.06.09 / Atnaujinta 2022.12.12 17:09

Civilinė metrikacija

  • Prašymai įtraukti į apskaitą užsienio valstybėje įregistruotus civilinės būklės aktus, pakeisti, ištaisyti, papildyti, atkurti, anuliuoti civilinės būklės aktų įrašus ambasados konsuliniam skyriui gali būti pateikti tik tiesiogiai, t. y. atvykus į ambasadą asmeniškai arba per įgaliotą asmenį.
  • Prašymai registruoti gimimą, santuoką ar mirtį, išduoti civilinės būklės aktų įrašus liudijančius išrašus gali būti teikiami tiek tiesiogiai ambasadoje, tiek registruotu paštu ar per kurjerį.
  • Visus anksčiau išvardintus prašymus, taip pat prašymą išduoti pažymą, patvirtinančią kliūčių sudaryti santuoką nebuvimą, užsienyje gyvenantys asmenys gali teikti ir atvykę į teritorinę civilinę metrikacijos įstaigą Lietuvoje, internetu per Metrikacijos elektroninių paslaugų informacinę sistemą (MEPIS), registruotu paštu arba per kurjerį, o prašymus įregistruoti santuoką – ir el. ryšio priemonėmis. Išsamią informaciją suteiks tas Lietuvos civilinės metrikacijos skyrius, į kurį ketinate kreiptis. MEPIS svetainėje rasite Lietuvos civilinės metrikacijos įstaigų, į kurias ketinate kreiptis, kontaktus bei informaciją apie paslaugas.

Teisės aktai

Naujienlaiškio prenumerata

Captcha