Projektas „Atgal į mokyklą“

Sukurta 2020.02.24 / Atnaujinta 2020.05.21 09:07

„Atgal į mokyklą“ – visos Europos Sąjungos (ES) mastu vykdomas projektas, kurį nuo 2013 m. kasmet įgyvendina ir Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija (URM),  bendradarbiaudama su kitomis valstybės institucijomis. Įgyvendindami šią  iniciatyvą, diplomatai ir kiti valstybės tarnautojai vyksta į Lietuvos mokyklas ir veda pamoką apie ES. Taip vienai dienai jie tampa mokytojais, galinčiais jaunajai kartai smagiai ir įdomiai papasakoti, kas yra ES, kuo narystė joje svarbi ir naudinga Lietuvai, ką reiškia būti ES piliečiu, kokios svarbiausios ES aktualijos.

Šio projekto tikslas – suteikti galimybes moksleiviams ir jų mokytojams gauti žinių apie ES ir valstybių narių veikimą joje, skatinti domėjimąsi europinėmis temomis ir formuoti vertybines nuostatas, leidžiančias jauniems žmonėms būti aktyviais piliečiais, tikinčiais, kad gali daryti pokyčius ES. Projekte gali dalyvauti visos Lietuvos mokyklos -  ir tos, kuriose dėstoma lietuvių kalba, ir tos, kuriose dėstoma rusų ir lenkų kalbomis!

Iš viso 2019 metais buvo aplankytos 74 Lietuvos mokyklos 32 savivaldybėse. Projekte dalyvavo 48 lektoriai, iš jų 38 URM darbuotojai ir 16 svečių iš kitų institucijų.