Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Viceministras S. Šatūnas su Prancūzijos deleguotuoju ministru Europos reikalams aptarė tolesnę ES paramą Ukrainai

Sukurta 2024.03.30 / Atnaujinta 2024.03.30 18:34
  Viceministras S. Šatūnas su Prancūzijos deleguotuoju ministru Europos reikalams aptarė tolesnę ES paramą Ukrainai

  Kovo 29 dieną, vizito Paryžiuje metu, užsienio reikalų viceministras Simonas Šatūnas susitiko su Prancūzijos deleguotuoju ministru Europos reikalams Jean-Noël Barrot. Susitikime daugiausia dėmesio skirta ES plėtros ir tolesnės pagalbos Ukrainai klausimams.

  „Ukraina ir Moldova narystės Europos Sąjungoje (ES) siekia ypatingai sudėtingomis geopolitinėmis aplinkybėmis. ES turi įvertinti šias pastangas ir kuo greičiau priimti sprendimus dėl realios derybų dėl šių valstybių narystės pradžios", – pažymėjo S. Šatūnas.

  Viceministras pakartojo, jog Lietuva labai vertina ir remia Prancūzijos iniciatyvas dėl tolesnės pagalbos Ukrainai, ir pažymėjo būtinybę spartinti karinę paramą šiai šaliai. Jis taip pat atkreipė dėmesį, kad ES turi plėsti sankcijas Rusijai, riboti suskystintų dujų, žemės ūkio produktų, aliuminio ir kitų produktų importą iš Rusijos, taip pat būtina plėsti sankcijų režimą Baltarusijai, stiprinti ES valstybių narių bendrą darbą, siekiant išvengti sankcijų apėjimo.

  S. Šatūnas ir J.N. Barrot taip pat aptarė visuomenių atsparumo Rusijos propagandai ir kišimosi į vidaus politiką prevenciją, pasidalino įžvalgomis apie artėjantį naująjį ES politinį ciklą.

  Viceministras Paryžiuje atidarė Lietuvos sezono Prancūzijoje preliudo diskusiją, kurioje aptarta ES ateitis ir ES plėtra.

  Plačiau: https://www.urm.lt/default/lt/naujienos/viceministras-s-satunases-pletra-turi-tapti-naujojo-es-politinio-ciklo-sekmes-istorija-1