Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Užsienio reikalų ministerija primygtinai rekomenduoja nevykti į Kazachstaną [Atnaujinta]

Sukurta 2022.01.06 / Atnaujinta 2022.01.06 17:48

Atsižvelgdama į kai kuriuose Kazachstano miestuose kilusius neramumus, peraugusius  į protestus ir susirėmimus su policija, taip pat į tai, kad iki sausio 19 dienos šalyje įvesta nepaprastoji padėtis bei komendanto valanda, Užsienio reikalų ministerija primygtinai rekomenduoja nevykti į Kazachstaną.

Užsienio reikalų ministerija siūlo Kazachstane esantiems Lietuvos piliečiams užsiregistruoti užpildant anketą: https://bit.ly/3qSGSGP, kad prireikus ministerija galėtų su jais susisiekti.

Esantiems šalyje Lietuvos piliečiams rekomenduojama laikytis įvestų ribojimų, vengti viešų vietų, kuriose vyksta mitingai, protesto akcijos, didesni žmonių susibūrimai, pagal galimybes sekti aktualią informaciją, vadovautis viešomis vietos teisėsaugos institucijų rekomendacijomis, imtis visų papildomų atsargumo priemonių. Apie savo buvimo vietą taip pat rekomenduojama informuoti artimuosius.

Dėl kilusių neramumų ir techninių ryšio apribojimų Lietuvos ambasada Kazachstane ir Generalinis konsulatas Almatoje šiuo metu teikia tik konsulinę pagalbą Lietuvos piliečiams. Konsulinės paslaugos užsienio piliečiams (vizų prašymų nagrinėjimas) sustabdytos iki atskiro pranešimo.

Užsienio reikalų ministerija atkreipia dėmesį, kad, nors formalių apribojimų krovinių tranzitui per Kazachstaną kol kas nėra, neatmestina galimybė, jog dėl įvestų judėjimo apribojimų šalies teritorijoje ir sustiprintos kontrolės pervežimai automobilių transportu artimiausiomis dienomis gali būti apsunkinti.

Prireikus skubios konsulinės pagalbos, rekomenduojama kreiptis į Lietuvos ambasadą Nur Sultane arba Lietuvos generalinį konsulatą Almatoje, kurių kontaktus galima rasti čia: https://keliauk.urm.lt/location/kazachstanas.

Nepavykus susisiekti su Lietuvos diplomatinėmis atstovybėmis Kazachstane, šalyje esantys Lietuvos piliečiai dėl konsulinės pagalbos gali kreiptis el. paštu [email protected] bei visą parą veikiančiu Užsienio reikalų ministerijos telefonu +370 5 236 2444.

Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja parsisiųsti programėlę „Keliauk saugiai“ ir gauti aktualią konsulinę informaciją, ministerijos pranešimus, esant krizinei situacijai užsienio šalyje. iOS: https://goo.gl/dOxeli ; Android: https://goo.gl/rPwrfx, http://onelink.to/epmjp5.