Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »

Liepos 22 dieną Stambule, Turkijoje, Ukraina, Turkija ir Jungtinės Tautos pasirašė susitarimą dėl grūdų išvežimo iš Ukrainos uostų sąlygų. Tokį pat susitarimą su Turkija ir Jungtinėmis Tautomis pasirašė ir Rusija. Susitarimais nustatyta, kaip vyks grūdų, jau kelis mėnesius užstrigusių Ukrainos uostose dėl Rusijos vykdytos blokados, išgabenimas. 

Situacija Ukrainoje » Užsienio reikalų ministro veikla »
Foto.jpg

Liepos 12 dieną Paryžiuje, Prancūzijoje, įvyko Tarptautinės kovos su terorizmu akademijos rėmėjų konferencija, kurioje dalyvavo Lietuvos užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas.

Situacija Ukrainoje » Daugiašaliai santykiai »
unesco.jpeg

Liepos 8 dieną baigėsi keturias savaites Ženevoje vykusi Jungtinių Tautų (JT)  Žmogaus teisių tarybos (ŽTT), kurios narė yra Lietuva, 50-oji sesija. Taryba darbą baigė priėmusi 23 rezoliucijas. Nepaisant kai kurių šalių gausių bandymų abejoti žmogaus teisių principais, šios rezoliucijos ne tik patvirtino, bet ir papildė daugiašales pastangas užtikrinant žmogaus teises bei išlaikant tarptautinį dėmesį sudėtingoms situacijoms Lietuvos kaimynystėje. 

Situacija Ukrainoje » Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos » Atstovybių naujienos »
Capture.JPG

Liepos 5 dieną viceministras Mantas Adomėnas JT Žmogaus teisių tarybos 50-ojoje sesijoje Šiaurės ir Baltijos valstybių vardu perskaitė pasisakymą interaktyviajame dialoge su Vyriausiąja žmogaus teisių komisare Michelle Bachelet žmogaus teisių padėties Ukrainoje ir Kryme tema, JT Generalinio Sekretoriaus ir JT žmogaus teisių tiriamosios misijos Ukrainoje parengtų ataskaitų pagrindu. Viceministras pabrėžė, kad tęsiantis karinei agresijai prieš Ukrainą, Rusijos vykdomi žiaurumai, įskaitant tūkstančių civilių nužudymą, civilinės infrastruktūros tikslinį naikinimą yra nepateisinami ir gali būti prilyginami karo nusikaltimams, už kuriuos turi būti atsakyta.

Situacija Ukrainoje » Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos »
Road Safety PR.png

Birželio 30 dieną Jungtinių Tautų (JT) Generalinės Asamblėjos  aukšto lygio susitikime dėl pasaulinio eismo saugumo gerinimo Lietuvos nuolatinis atstovas JT ambasadorius Rytis Paulauskas perskaitė bendrą Europos Sąjungos valstybių narių ir dar 17 valstybių (Albanijos, Andoros, Australijos, Gvatemalos, Japonijos, Jungtinės Karalystės, Jungtinių Amerikos Valstijų, Kanados, Kolumbijos, Korėjos Respublikos, Moldovos, Monako, Naujosios Zelandijos, Sakartvelo, San Marino, Šiaurės Makedonijos ir Ukrainos) pareiškimą, kuriame akcentavo, kad Rusijos karinė agresija prieš Ukrainą jau padarė itin neigiamą poveikį ir neleis Ukrainai pasiekti su eismo saugumu susijusių 2030 metų darnaus vystymosi darbotvarkės tikslų.

Situacija Ukrainoje » Atstovybių naujienos »
IMG_0747.JPEG

Birželio 13 dieną Ženevoje prasidės keturias savaites truksianti jubiliejinė 50-oji Jungtinių Tautų (JT) Žmogaus teisių tarybos (ŽTT), kurios nare yra Lietuva, sesija. Tai bus pirmoji sesija po Rusijos narystės Taryboje suspendavimo, Rusija joje dalyvaus stebėtojos teisėmis. Rusijos agresija Ukrainoje ir jos pasekmės išliks svarbiausiu Lietuvos prioritetu šioje sesijoje.  

Situacija Ukrainoje » Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos »
M.Adomenas UN SC 1.png

Gegužės 19 dieną užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas dalyvavo Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Tarybos aukšto lygio atviruosiuose debatuose dėl konfliktų ir pasaulinio maisto saugumo, kuriuose pasisakė Lietuvos, Estijos ir Latvijos vardu. Atviriesiems debatams pirmininkavo Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) valstybės sekretorius Anthony Blinken.

Situacija Ukrainoje » Ministerijos naujienos »
Viceministras M. Adomenas JT.jpg

Gegužės 18 dieną užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) kvietimu, dalyvavo aukšto lygio renginyje dėl pasaulinio maisto saugumo.

Situacija Ukrainoje » Atstovybių naujienos »
BV UR ministrai Kijeve.jpeg

Gegužės 6 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis lankosi Kijeve, kur kartu su Estijos ir Latvijos užsienio reikalų ministrais Eva-Maria Liimets ir Edgaru Rinkevičiumi susitiko su Ukrainos Prezidentu Volodymyru Zelenskiu ir Ukrainos užsienio reikalų ministru Dmytro Kuleba.

Situacija Ukrainoje » Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla »
IMG_1228(1).jpg

Gegužės 4 dieną Lietuvos nuolatinis atstovas prie Jungtinių Tautų (JT) biuro ir kitų tarptautinių organizacijų Ženevoje ambasadorius Darius Staniulis susitiko su Tarptautinio Raudonojo Kryžiaus komiteto (TRKK) prezidentu Peter Maurer. Susitikimo metu aptarta Rusijos agresija Ukrainoje ir TRKK veikla.

Situacija Ukrainoje » Atstovybių naujienos »
DSC_9749.jpg

Balandžio 20 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvavo Rygoje, Latvijoje, vykusiame Baltijos valstybių ir Vokietijos užsienio reikalų ministrų susitikime kartu su Latvijos užsienio reikalų ministru Edgaru Rinkevičiumi, Estijos užsienio reikalų ministre Eva-Maria Liimets ir Vokietijos užsienio reikalų ministre Annalena Baerbock.

Situacija Ukrainoje » Užsienio reikalų ministro veikla » Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos »
15.png

Užsienio reikalų ministerija (URM) informuoja, kad Lietuvos ambasadorius Ukrainoje Valdemaras Sarapinas atnaujino darbą Lietuvos ambasadoje Kijeve. Rusijos karui prieš Ukrainą tebesitęsiant, būtiniausios konsulinės paslaugos teikiamos tiesiogiai susisiekus su ambasados atstovais, konsulines funkcijas atliekančiais pareigūnais, šiais kontaktais - telefonu: +380 (67) 924 04 42, +380 (67) 924 04 27; arba elektroniniu paštu: [email protected].

Konsulinės naujienos » Situacija Ukrainoje »
image1.jpeg

Balandžio 13 dieną Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) Nuolatinės tarybos specialiajame posėdyje buvo pristatyta Maskvos mechanizmo ataskaita dėl tarptautinių humanitarinės ir žmogaus teisių pažeidimų, karo nusikaltimų ir nusikaltimų žmoniškumui, vykdomų Ukrainoje nuo karo pradžios. Nepriklausomi ekspertai nustatė, kad Rusijos pajėgos, vykdydamos karo veiksmus, akivaizdžiai pažeidė tarptautinę humanitarinę teisę.

Situacija Ukrainoje » Atstovybių naujienos »

Kovo 25 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis telefonu kalbėjo su Izraelio užsienio reikalų ministru Yair Lapidu, su kuriuo aptarė Rusijos karinę agresiją prieš Ukrainą. Pokalbio metu Lietuvos diplomatijos vadovas pabrėžė, kad jokia valstybė negali likti nuošalyje, kai prieš suverenią šalį naudojama agresija, vykdomi nusikaltimai žmogiškumui ir griaunama tarptautine teise grįsta pasaulio tvarka.

Situacija Ukrainoje » Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla »
DSC_7053.jpg

Kovo 23 d. užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis susitiko su Lietuvoje reziduojančiais ir Lietuvai akredituotais Europos Sąjungos (ES) šalių ambasadoriais ir aptarė Rusijos karinę agresiją prieš Ukrainą ir paramos priemones Ukrainai.

Situacija Ukrainoje » Daugiašaliai santykiai »
Daugiau naujienų