Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
JAV2.jpg

Rugpjūčio 19 dieną užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas telefonu kalbėjo su Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) valstybės sekretoriaus padėjėjo pavaduotoju Rytų Azijos ir Ramiojo vandenyno regiono reikalams Ricku Watersu ir JAV valstybės sekretoriaus padėjėjo pavaduotoju Europos ir Eurazijos reikalams Dougu Jonesu.

Dvišaliai santykiai » Ministerijos naujienos »
3.png

Rugpjūčio 3 dieną Lietuvos Vyriausybė pritarė prof. dr. Rimvydo Laužiko kandidatūrai į Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacijos (UNESCO) Nematerialaus kultūros paveldo apsaugos konvencijos Vertinimo komisijos eksperto poziciją 2023–2026 metų kadencijai. Kandidato rinkiminę kampaniją vykdys Lietuvos užsienio reikalų ministerija kartu su Kultūros ministerija.

Ministerijos naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »

Rugpjūčio 18 dieną į Užsienio reikalų ministeriją buvo iškviestas Kinijos laikinasis reikalų patikėtinis Qu Baihua. Jam buvo pareikštas protestas dėl Kinijos sprendimo sankcionuoti Lietuvos susisiekimo viceministrę Agnę Vaiciukevičiūtę ir riboti bendradarbiavimą su Lietuva transporto srityje.

Dvišaliai santykiai » Ministerijos naujienos »
9.jpg

Rugpjūčio 17 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis pirmininkavo Lietuvos Vyriausybės komisijos – Ekonominės diplomatijos tarybos (EDT) posėdžiui, kuriame buvo aptarti Lietuvos dalyvavimo Ukrainos atstatyme klausimai ir patvirtinti prioritetinių rinkų sąrašai.

Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos » Ekonominiai santykiai »
DSC_5199.jpg

Rugpjūčio 17 dieną užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas susitiko su naujuoju Urugvajaus ambasadoriumi Lietuvai Pablo Alberto Porro Lancieri. Susitikimo metu buvo aptarti Lietuvos ir Urugvajaus dvišaliai santykiai, jų plėtros perspektyvos bei bendradarbiavimas tarptautinėse organizacijose.

Dvišaliai santykiai » Ministerijos naujienos »
DSC_5241.jpg

Rugpjūčio 17 dieną užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas susitiko su Nyderlandų ambasadoriumi Jack Twiss Quarles van Ufford. Susitikimo metu buvo aptartas dvišalis bendradarbiavimas, Europos saugumo situacija, Rusijos agresija prieš Ukrainą, parama Ukrainai bei Nyderlandų karių dalyvavimas NATO Priešakinių pajėgų bataliono kovinėje grupėje.

Dvišaliai santykiai » Ministerijos naujienos »

Rugpjūčio 12 dieną Užsienio reikalų ministerija išsiuntė oficialią notą Baltarusijos ambasadai Lietuvoje, išreikšdama protestą dėl Baltarusijos institucijų veiksmų, nukreiptų į Lietuvos valstybės išlaikomos Pelesos vidurinės mokyklos uždarymą.

Dvišaliai santykiai » Ministerijos naujienos »

Po 2020 metų rugpjūčio mėnesio įvykių Minske Vilnius tapo svarbiausia Baltarusijos pilietinės visuomenės veikimo sostine. Dešimtys Baltarusijos NVO ir pilietinės visuomenės organizacijų, aktyvistų ir nepriklausomų žurnalistų, kurie negali veikti Baltarusijoje, įsikūrė Lietuvoje, todėl pastaruoju metu viešoje erdvėje išsakyti priekaištai apie tai, kad nuo totalitarinių režimų bėgantys žmonės negali patekti į Lietuvą, neatitinka tikrovės.

Ministerijos naujienos »

Rugpjūčio 11 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis patvirtino Lietuvos diasporos politikos strateginių gairių „Globali Lietuva“ 2022‒2030 m. įgyvendinimo 2022–2024 m. veiksmų planą.

Ministerijos naujienos » Užsienio lietuviai »
Random 10.jpg

Nuo rudens prie užsienio reikalų ministro Gabrieliaus Landsbergio politinės komandos jungiasi viceministrai Jonas Survila ir Jovita Neliupšienė bei ministro atstovė spaudai Paulina Levickytė. Taip pat netrukus darbą pradės Užsienio reikalų ministerijos (URM) politikos direktorė Inga Stanytė-Toločkienė.

Ministerijos naujienos »
Random 7.jpg

Pirmojo 2022 metų pusmečio Lietuvos prekybos duomenys nuteikia optimistiškai – Vyriausybės užsibrėžtas tikslas diversifikuoti eksporto rinkas ne tik pasiteisino, bet ir įgauna pagreitį.

Ministerijos naujienos » Ekonominiai santykiai »
DSC_1742.jpg

Rugpjūčio 2 dieną Vilniuje, Vašingtono aikštėje vyko Lietuvos ir Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) diplomatinių santykių šimtmečio šventė.

Dvišaliai santykiai » Kultūros renginiai » Ministerijos naujienos »
Sumner Welles Save the date.png

Rugpjūčio 2 dieną Vilniuje, Vašingtono aikštėje, vyks Lietuvos ir Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) diplomatinių santykių šimtmečio šventė. Ši šventė skirta padėkoti mūsų sąjungininkei JAV, niekada nepripažinusiai Baltijos šalių okupacijos ir visada rėmusiai Lietuvą kovoje už laisvę ir integraciją į NATO.

Dvišaliai santykiai » Kultūros renginiai » Ministerijos naujienos »

Lietuvos užsienio reikalų ministerija, siekdama prisidėti prie tarptautinės bendruomenės pastangų sušvelninti besitęsiančios Rusijos agresijos Ukrainoje pasekmes ir padėti karo aukoms, skyrė 200 tūkstančių eurų Tarptautinio Raudonojo Kryžiaus komiteto (TRKK) humanitarinei veiklai Ukrainoje.

Ministerijos naujienos »

Minėdami „Liublino trikampio“ ‒ trišalio Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos politinio, ekonominio ir socialinio bendradarbiavimo iniciatyvos ‒ antrąsias metines,

Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos » Kalbos, pareiškimai »
Daugiau naujienų