Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA ŠVEDIJOS KARALYSTĖJE

Adresas: Grevgatan 5, BV, 114 53 Stockholm, SWEDEN

plačiau »

Tel. +46 8 667 54 55; +46 8 103 018; +46 8 103 565
Faksas +46 8 667 54 56
El. paštas
Rodyti nuo iki
Archyvas »
IMG_2143.JPG

Ambasadorius Algimantas Rimkūnas kovo 11 dieną lankėsi Helsingborge ir kartu su Pietų Švedijos lietuvių bendruomene pažymėjo Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną. Savo sveikinimo kalboje ambasadorius pabrėžė Lietuvos valstybingumo atkūrimo 1918 metais svarbą mūsų šalies Nepriklausomybės atkūrimui 1990 metais.

Šventiniame susitikime taip pat dalyvavo publicistas Rimas Bružas, kuris gausiai susirinkusiems lietuvių bendruomenės atstovams papasakojo apie sudėtingas istorines Lietuvos valstybingumo atkūrimo 1918 metais aplinkybes bei valstybingumo įtvirtinimą.

Užsienio politika ir diplomatija » Konsulinės naujienos » Lietuviai Švedijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
20180220-5.jpg

Vasario 20 dieną Lietuvos Valstybės atkūrimo šimtmečio proga Lietuvos Respublikos ambasada Švedijos Karalystėje surengė diplomatinį priėmimą Stokholme. Priėmime dalyvavo Švedijos parlamento, vyriausybės ir ministerijų atstovai, diplomatinių atstovybių ir įvairių Švedijos institucijų vadovai, verslo ir kultūros bei lietuvių bendruomenės atstovai.

Susirinkusius svečius pasveikino ambasadorius Algimantas Rimkūnas su žmona Janina Rimkūniene, sveikinimo žodį taip pat tarė Švedijos gynybos ministras Peter Hultqvist. Priėmime pasirodė Stokholmo lietuvių šokių kolektyvas „Baltija“.

Užsienio politika ir diplomatija » Istorinė, kultūros diplomatija »
180124_Inv konsulat Litauen_04.jpg

Sausio 24 dieną Linšiopingo (Linköping) mieste iškilmingai atidarytas aštuntas Lietuvos garbės konsulatas Švedijoje. Garbės konsulu paskirtas p. Ulrikas Lindbladas, kuriam priskirta konsulinė apygarda apima Esterjotlando (Östergötland) apskritį.

        

Užsienio politika ir diplomatija » Konsulinės naujienos »
6.jpg
Sausio 18 d. ambasadorius Algimantas Rimkūnas Stokholmo tarptautinio Rotary klubo susitikime perskaitė pranešimą tema “Lietuva – Švedijos kaimynė”.
 
Užsienio politika ir diplomatija »
80296_9de6bbeb78ebf455364adaa631de5748.jpg

Lietuvos Respublikos ambasada Švedijos Karalystėje siūlo atlikti praktiką aukštųjų mokyklų pagrindinių ar vientisųjų studijų studentams, baigusiems ne mažiau kaip antrąjį studijų kursą, magistrantūros ir doktorantūros studentams, taip pat aukštųjų mokyklų absolventams (atlikti praktiką priimami Lietuvos Respublikos piliečiai ir lietuvių kalbą mokantys Europos Sąjungos ir NATO šalių piliečiai).

Užsienio politika ir diplomatija » Lietuviai Švedijoje »
IMG_1677.JPG

Su darbo vizitu spalio 25 d. į Stokholmą atvykęs LR Energetikos viceministras Simonas Šatūnas apsilankė ambasadoje, kur susitiko su ambasadoriumi Algimantu Rimkūnu.

Užsienio politika ir diplomatija »

Lietuvos ambasada Švedijoje skelbia atranką į ambasados administratoriaus pareigybę.

Atrinktam kandidatui bus mokamas nustatyto dydžio mėnesinis darbo užmokestis, siūloma sudaryti terminuotą darbo sutartį.

Užsienio politika ir diplomatija »
IMG_1603 (2).JPG
Ambasadorius Algimantas Rimkūnas spalio 6 d. Stokholmo universitete vykstančioje 5-oje tarptautinėje Baltijos studentų konferencijoje „Tiltai Baltijoje“ perskaitė pranešimą, skirtą Lietuvos valstybingumo atkūrimo 100-mečiui.
Konferencijoje dalyvauja studentai ir doktorantai iš Švedijos, Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos, Vokietijos ir Prancūzijos universitetų.
Užsienio politika ir diplomatija »

Spalio 4 dieną ambasadoje Stokholme Ambasadorius Algimantas Rimkūnas susitiko su LR Seimo kontrolieriumi Raimondu Šukiu.

Užsienio politika ir diplomatija »
IMG_1476.JPG

Ambasadorius Algimantas Rimkūnas rugsėjo 26 d. susitiko su Švedijos instituto generaline direktore Annika Rembe. Susitikimo metu aptartos Lietuvos ambasados ir instituto bendradarbiavimo galimybės Lietuvos ir Švedijos dvišalių santykių tolimesnio stiprinimo srityje. Daug dėmesio buvo skirta artėjančios Lietuvos valstybingumo 100-mečio sukakties paminėjimui Švedijoje.

Užsienio politika ir diplomatija »
IMG_1318.JPG

Rugsėjo 7 dieną Lietuvos Respublikos ambasadoriaus rezidencijoje Stokholme lankėsi finansų ministro Viliaus Šapokos ir kariuomenės vado gen. ltn. Jono Vytauto Žuko vadovaujamos delegacijos. Su ambasadoriumi Algimantu Rimkūnu aptartas tolimesnis bendradarbiavimas su Švedija.

Užsienio politika ir diplomatija » NATO ir tarptautinis saugumas »
IMG_1203 (2)456.jpg
Birželio 30 dieną Stokholme JK Gynybos sekretorius Michael Fallon, Švedijos gynybos ministras Peter Hultqvist ir Suomijos gynybos ministras Jussi Niinisto pasirašė Švedijos ir Suomijos įstojimo į JEF (Joint Expeditionary Force) dokumentus. Dabar JK vadovaujamas JEF turi 9 valstybes nares, jų tarpe ir Lietuvą.
Užsienio politika ir diplomatija »
Meksikos ambasadorius.jpg

Birželio 7 d. ambasadoje apsilankęs Meksikos ambasadorius Švedijoje Agustínas Gasca Pliego, kuris atstovauja Meksikai ir Lietuvoje, pristatė artėjančio vizito Į Lietuvą birželio 19-20 d. programą, informavo apie Vilniuje atidaromą Meksikos konsulatą. Ambasadorius A. Rimkūnas ir A. Gasca Pliego aptarė šalių ekonominius, kultūrinius ryšius ir galimybes juos plėtoti.

Užsienio politika ir diplomatija »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata