Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA ŠVEDIJOS KARALYSTĖJE

Adresas: Grevgatan 5, BV, 114 53 Stockholm, SWEDEN

plačiau »

Tel. +46 8 667 54 55; +46 8 103 018; +46 8 103 565
Faksas +46 8 667 54 56
El. paštas

Seimo Pirmininkas: „Bus stiprinamas Lietuvos dalyvavimas Šiaurės ir Baltijos šalių bendradarbiavimo formatuose“

Sukurta 2017.01.30 / Atnaujinta 2017.01.30 10:16
  Seimo Pirmininkas: „Bus stiprinamas Lietuvos dalyvavimas Šiaurės ir Baltijos šalių bendradarbiavimo formatuose“

  Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis sausio 26 d. susitiko su Švedijos Karalystės Riksdago Pirmininku Urbanu Ahlinu (Urban Ahlin), Užsienio reikalų, ES reikalų, Pramonės ir prekybos komitetų nariais.

  Susitikime pagrindinis dėmesys skirtas regiono saugumui, Lietuvos narystei Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijoje (EBPO), aptartas glaudaus Šiaurės ir Baltijos šalių bendradarbiavimo NB8 formate būtinumas, kuris, pasak V. Pranckiečio,  Brexit kontekste įgavo ypatingą svarbą.  

  “Saugumo aplinka regione išlieka įtempta. Krizė ar konfliktas paliestų visas regiono valstybes, būtina siekti gilesnės regiono politinės ir ekonominės integracijos. Lietuvos dalyvavimas Šiaurės ir Baltijos šalių bendradarbiavimo formatuose bus stiprinamas siekiant užtikrinti regiono saugumą”, –  sako V. Pranckietis.

  Pasak jo, su Švedijos kolegomis aptarti Rytų partnerystės klausimai, situacija Ukrainoje. Ypatingas dėmesys skirtas branduolinio saugumo klausimams, Baltarusijoje statomos atominės elektrinės problematikai.

  Susitikime taip pat aptartas šalių ekonominis bendradarbiavimas. Švedija yra didžiausia investuotoja Lietuvoje. Seimo Pirmininko teigimu, Lietuva skatins ir toliau plėsti investicinius projektus finansų, gamybos, inžinerijos, mokslo ir inovacijų bei kitose srityse.

  Pirmininkas šiandien taip pat susitiko su Švedijos teisingumo ir migracijos ministru Morganu Johansanu (Morgan Johanson), su kuriuo aptarė Europos Sąjungos išorės sienų apsaugą, migracijos srautų valdymo klausimus.

  Oficialus Seimo Pirmininko vizitas sausio 26–27 dienomis vyksta Švedijos Karalystės parlamento (Riksdago) Pirmininko Urbano Ahlino kvietimu. Kartu su Seimo Pirmininku  Švedijoje vieši Seimo Europos reikalų komiteto pirmininkas Gediminas Kirkilas ir Seimo narė Rasa Juknevičienė.

  Švedija yra svarbi ir patikima Lietuvos partnerė, ypač vystant bendradarbiavimą ekonomikos, energetinio saugumo, regioninio saugumo ir gynybos bei kitose srityse.

  Naujienlaiškio prenumerata