Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Paskelbtas naujas valstybių, iš kurių sugrįžus į Lietuvą nebus taikoma saviizoliacija, sąrašas

Sukurta 2020.06.08 / Atnaujinta 2020.06.15 17:34

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) paskelbė birželio 15–21 d. galiosiantį sąrašą valstybių, iš kurių atvykti leidžiama, ir iš kurių atvykusieji privalo izoliuotis. Daugiau svarbios SAM informacijos rasite čia.

DĖMESIO! Asmenims, grįžtantiems į Lietuvą iš Danijos, Norvegijos ar Suomijos tranzitu per Švediją, bus privaloma 14 d. saviizoliacija.

Asmenims, grįžusiems ar atvykusiems iš užsienio valstybių, privaloma užsiregistruoti užpildant anketą Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) interneto svetainėje (https://nvsc.lrv.lt/…/butinosios-proceduros-grizus-is-uzsie…), būtina izoliuotis 14 dienų nuo grįžimo į Lietuvą dienos (yra nustatytos išimtys) bei atlikti laboratorinį tyrimą COVID-19 infekcijai nustatyti.

Pasienio punktuose atvykstantys asmenys bus patikrinami VSAT pareigūnų. Asmenys, iš anksto užpildę elektronines formas, patikrą galės pereiti greičiau – tereikės pateikti savo turimą QR kodą. Neužpildę elektroninių formų turės galimybę užpildyti jas vietoje.

Patikros metu nustačius COVID-19 simptomų Lietuvos Respublikos piliečiams ar teisę Lietuvoje gyventi turintiems asmenims, bus kviečiama greitoji medicinos pagalba ir jie bus vežami į asmens sveikatos priežiūros įstaigas. Tranzitu per Lietuvos Respublikos teritoriją vykstantiems krovinių vežėjams nustačius COVID-19 ligos simptomų, Valstybės sienos apsaugos tarnyba privalo į Lietuvos Respublikos teritoriją šių asmenų neįleisti, išskyrus Lietuvos Respublikos piliečius ir asmenis, turinčius teisę gyventi Lietuvos Respublikoje.

Esant tam tikroms aplinkybėms, bus galima kreiptis į NVSC ir prašyti leidimo palikti izoliavimosi vietą (https://nvsc.lrv.lt/…/butinosios-proceduros-grizus-is-uzsie…).

(Informacijos šaltinis Nacionalinis visuomenės sveikatos centras: https://nvsc.lrv.lt)

URM informacija keliaujantiems  https://urm.lt/urm-informacija-keliaujantiems

Kelionių į užsienį rekomendacijos https://keliauk.urm.lt/

#KeliaukSaugiai programėlė http://onelink.to/epmjp5

Naujienlaiškio prenumerata