Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA ŠVEDIJOS KARALYSTĖJE

Adresas: Grevgatan 5, BV, 114 53 Stockholm, SWEDEN

plačiau »

Tel. +46 8 667 54 55; +46 8 103 018; +46 8 103 565
Faksas +46 8 667 54 56
El. paštas

Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis: siekiame dar glaudesnio bendradarbiavimo su Švedija – viena artimiausių Lietuvos partnerių

Sukurta 2017.03.07 / Atnaujinta 2017.03.07 10:44
  Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis: siekiame dar glaudesnio bendradarbiavimo su Švedija – viena artimiausių Lietuvos partnerių

  Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis kovo 6 d. su darbo vizitu lankėsi Švedijoje, Stokholme, kur susitiko su Švedijos Ministru Pirmininku Stefanu Lofvenu, Švedijos parlamento nariu, Gynybos komisijos ir parlamentinės Baltijos grupės pirmininku Bjornu von Sydowu ir parlamento Gynybos komiteto nariais, Lietuvos ir Švedijos verslo bendruomenės atstovais bei lietuvių bendruomenės aktyvu.

  Vyriausybės vadovas pasidžiaugė gerais abiejų šalių ekonominiais ryšiais, augančiomis prekybos apimtimis. „Švedija išlieka viena iš didžiausių investuotojų Lietuvoje, lieka tikėtis, kad investicijų bus dar daugiau. Svarbiausia, kad ekonomikos augimą jaustų ne tik valstybė, bet ir kiekvienas jos pilietis“, - sakė S. Skvernelis.

  Pokalbio metu aptartos „Rail Baltica“ perspektyvos, energetiniai projektai. Daug dėmesio skirta Astravo AE problematikai. Premjeras akcentavo, kad tai nėra tik dvišalis Lietuvos ir Baltarusijos reikalas, tai – Europos Sąjungos  ir Baltarusijos klausimas.

  Vyriausybių vadovai aptarė ES aktualijas ir laukiančius iššūkius, kalbėjo apie būtinybę išlaikyti vienybę.  S. Lofvenas taip pat pabrėžė, jog Švedija tvirtai remia Lietuvos siekį tapti Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos nare 2018 m.

  S. Skvernelis susitiko ir su Švedijos parlamento Gynybos komiteto nariais, diskutavo apie saugumo situaciją regione, aptarė galimus bendrus Lietuvos ir Švedijos veiksmus. 

  Susitikimuose su Lietuvos ir Švedijos verslo bendruomenės atstovais bei lietuvių bendruomenės aktyvu Ministras Pirmininkas kalbėjosi apie Lietuvos verslo plėtros galimybes Švedijoje, lietuvybės puoselėjimą, lituanistinį švietimą, dvigubos pilietybės klausimus.

  Naujienlaiškio prenumerata