Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Lietuvos Respublikos Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo „Baltijos šalių dienos“ renginyje Stokholme

Sukurta 2018.05.28 / Atnaujinta 2018.05.28 11:54
   Lietuvos Respublikos Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo „Baltijos šalių dienos“ renginyje Stokholme
   Lietuvos Respublikos Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo „Baltijos šalių dienos“ renginyje Stokholme

   Gegužės 26 dieną Stokholme Lietuvos Respublikos Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius ir ambasadorius Algimantas Rimkūnas dalyvavo Švedijos lietuvių, latvių ir estų bendruomenių organizuojamame „Baltijos šalių dienos” kultūriniame renginyje, skirtame šių šalių nepriklausomybių šimtmečiams paminėti.

   Renginio atidarymo metu ministras L. Linkevičius pasveikino Švedijoje gyvenančią lietuvių bendruomenę bei latvių ir estų diasporas, pabrėždamas Šiaurės ir Baltijos šalių glaudų bendradarbiavimą, siejamą vienybe laikantis tų pačių vertybių ir demokratijos principų.

   Šiaurės ir Baltijos šalių bendradarbiavimas bei saugumo iššūkiai, su kuriais susiduriama Baltijos jūros regione, aptarti ir keturšaliame Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Švedijos užsienio reikalų ministrų susitikime, organizuotame Švedijos Karalystės užsienio reikalų ministrės Margot Wallström.

   „Regione susiduriant su esamais geopolitiniais iššūkiais svarbu toliau dirbti skatinant bendradarbiavimą saugumo, kibernetinių, hibridinių grėsmių prevencijos, atsparumo propagandai srityse. Šiose srityse taip pat svarbu stiprinti solidarumą ir tvirtesnę ES ir NATO partnerystę bei plėtoti transatlantinį bendradarbiavimą“, – pabrėžė L. Linkevičius.

   Dar artimesnius tiesioginius kontaktus ir bendradarbiavimą tarp Švedijos ir trijų Baltijos valstybių žmonių paskatins Švedijos vyriausybės įsteigtas 30 milijonų Švedijos kronų „Šimtmečio fondas“, apie kurį paskelbė Švedijos Karalystės užsienio reikalų ministrė M. Wallström.

   Ministras L. Linkevičius bendruomenės atstovams įteikė istorinę Lietuvos vėliavą, o taip pat 15-ojo veiklos jubiliejaus proga pasveikino Stokholmo lietuvių tautinių šokių kolektyvą „Baltija“.

   Renginyje pasirodė Vilniaus universiteto choras "Pro musica" ir Stokholmo lietuvių tautinių šokių kolektyvas „Baltija“, skrabalais grojo Regimantas Šilinskas, buvo galima įsigyti lietuviškų dirbinių ir skanumynų, susipažinti su liaudies amatų tradicijomis.

   Naujienlaiškio prenumerata