Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuvos Respublikos ambasadoje Švedijos Karalystėje teikiama tik neatidėliotina konsulinė pagalba

Sukurta 2020.04.10 / Atnaujinta 2020.04.15 16:43
  Lietuvos Respublikos ambasadoje Švedijos Karalystėje teikiama tik neatidėliotina konsulinė pagalba

  Nuo kovo 16 d. ambasadoje teikiama tik neatidėliotina konsulinė pagalba. Kitos konsulinės paslaugos, įskaitant įgaliojimų surašymą, pasų ar asmens tapatybės kortelių išdavimą ar keitimą, kūdikių gimimo apskaitymą ir kt., laikinai neteikiamos. Jei esate Švedijoje ir Jums reikalinga konsulinė pagalba (patekote į nelaimę, praradote dokumentus ir pan.), prašome kreiptis į ambasadą elektroniniu paštu [email protected] arba tel. +46 8 667 54 55.

  Jei pametami ar baigia galioti asmens tapatybę patvirtinantys dokumentai:

  • gali būti išduotas asmens grįžimo pažymėjimas, skirtas grįžti į Lietuvą, galiojantis 15 d. nuo išdavimo datos.
  • piliečiui, esančiam Švedijos Karalystėje ir neplanuojančiam grįžti į Lietuvą, piliečio prašymu gali būti išduodama konsulinė pažyma, patvirtinanti jo pilietybę ir teisę į Lietuvos Respublikos piliečio pasą ir (arba) asmens tapatybės kortelę. 

  Dėl asmens grįžimo pažymėjimo arba konsulinės pažymos išdavimo kreiptis elektroniniu paštu [email protected] arba tel. +46 8 667 54 55.

  Pasibaigus atstovybės darbo laikui, poilsio ir švenčių dienomis, nelaimingų atsitikimų ar kitais neatidėliotinais atvejais prašome skambinti į Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministeriją telefonu +370 5 2362444 arba kreiptis elektroniniu paštu [email protected].

  Šiuo metu užsienyje esantiems Lietuvos piliečiams primygtinai rekomenduojame likti buvimo šalyje iki karantino pabaigos, sekti vietos institucijų informaciją ir laikytis jų nurodymų.

  Pagalbos Švedijoje telefono numeriai:

  1177 (skambinant iš užsienio, įskaitant lietuvišką tel. numerį, rinkti +46 771 1177 00) – suteikiama informacija apie sveikatos priežiūrą, artimiausias ligonines ir kt.

  113 13 (skambinant iš užsienio, įskaitant lietuvišką tel. numerį, rinkti +46 77 33 113 13) – suteikiama informacija krizių atveju, taip pat COVID-19 klausimus.

  112 – nedelsdami skambinkite šiuo numeriu, jeigu žmogaus gyvybei iškyla pavojus.

  Piliečiams, esantiems Švedijoje, yra likusios kelios galimybės sugrįžti į Lietuvą.

  Naujienlaiškio prenumerata