Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuvos ambasada Švedijoje tęsia Švedijos verslo aktualijų COVID-19 pandemijos kontekste pristatymų Lietuvos verslui seriją

Sukurta 2020.09.17 / Atnaujinta 2020.09.17 15:55

Š. m. rugsėjo 15 d., antradienį, vyko nuotolinis seminaras, surengtas drauge su konsultacijų bendrove „Foris Consulting“ bei VšĮ „Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra“ Lietuvos maisto sektoriaus „online“ misijos į Švediją metu.

Lietuvos komercijos atašė Švedijoje Aleksandras Laurinavičius pristatė COVID-19 poveikį verslui Švedijoje, esamą ir busimą situaciją maisto rinkoje, akcentuodamas galimybes eksporto srityje.

„Švedija ir taip būdama globaliu pirkėju, importuojančiu prekių už daugiau nei 150 mlrd. eurų kasmet, krizę įveikia geriau lyginant su Europos Sąjungos šalių vidurkiu (2020 m. antram ketvirtyje Švedijos BVP sumažėjo 8,6 %, ES – 11,9 %. Prognozuojama, kad 2020 m. Švedijos BVP sumažės 5 %, ES – apie 8 %). Galimybės Švedijos maisto rinkoje Lietuvos įmonėms yra išties didelės, sektoriaus apyvarta yra apie 30 mlrd. eurų per metus, iš kurių mažiau nei 50 % sudaro vietinė gamyba, o likusi dalis yra importuojama. Nors neigiamas „HoReCa“ (angl. „Hotels, Restaurants, Catering“) sektoriui poveikis dėl turizmo sumažėjimo bei apribojimų renginiams yra didelis, mažmeninė prekyba nėra stipriai paveikta. Šiuo metu Švedijos įmonės ieško būdų optimizuoti savo veiklą, peržiūri savo tiekėjų tinkus, kas suteikia naujas galimybes Lietuvos verslui įsikomponuoti į atnaujinamas tiekimo grandines“ – pažymėjo A. Laurinavičius.

Renginyje dalyvavo apie 20 Lietuvos įmonių bei organizacijų atstovų; po renginio vyko individualūs B2B susitikimai tarp Lietuvos ir Švedijos įmonių atstovų.

Naujienlaiškio prenumerata