Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
svarbu.png

Švedijos vyriausybė priėmė nutarimą, kad nuo šeštadienio, vasario 6 dienos 00.00 val. iki kovo 31 d. imtinai 18 metų ir vyresni užsienio šalių piliečiai, negyvenantys Švedijoje, privalės pateikti ne vėliau nei 48 valandas prieš atvykimą į Švediją atliktą neigiamą Covid-19 testo atsakymą. Izoliuotis atvykus nereikia.

Tinkami testai: antigenų, PGR (PCR), LAMP.
Duomenys, kurie turi būti pateikti testo atsakymo pažymoje:
- Asmens duomenys (vardas, pavardė);
- Testo atlikimo data;
- Testo tipas;
- Testo rezultatas;
- Informacija, kas išdavė pažymą.
Pažyma turi būti išduota bent viena iš šių kalbų: švedų, anglų, norvegų, danų.

Išimtys:

- jaunesni nei 18 metų asmenys;

- asmenys, legaliai gyvenantys Švedijoje;

- medicinos ir sveikatos priežiūros paslaugas teikiantys asmenys, kurie dalyvauja pacientų transportavime;

- prekes gabenantis personalas ir kitas transporto sektoriaus personalas;

- asmenys, kuriems reikia vykti dėl itin svarbių šeiminių priežasčių (liga, mirtis ir pan.);

- asmenys, kuriems reikalinga valstybės apsauga ar kita humanitarinė pagalba;

- asmenys, kuriems Švedijoje yra suplanuota operacija ar kitas gydymas, kurio negalima atidėti;

- jūreiviai;

- tarptautines užduotis atliekantys policijos ir muitinės pareigūnai, gelbėjimo tarnybų personalas.

Visą tekstą (švedų kalba) rasite čia.

Konsulinės naujienos » Lietuviai Švedijoje »
svarbu.png

Švedijos vyriausybė, siekdama užkirsti kelią plisti naujai COVID19 viruso atmainai, priėmė sprendimą nuo 2021 m. sausio 25 d. iki vasario 14 d. imtinai uždrausti atvykti iš Norvegijos į Švediją. Naujuoju nutarimu papildytas iki šiol galiojantis draudimas atvykti į Švediją iš Danijos ir Jungtinės Karalystės.

Dėmesio: TRANZITAS VYKSTANT IŠ NORVEGIJOS PER ŠVEDIJĄ NELEIDŽIAMAS.

Konsulinės naujienos » Lietuviai Švedijoje »

Informuojame, kad registracijos konsulinėms paslaugoms sistema jau veikia!

Konsulinės naujienos » Lietuviai Švedijoje »
piešinukas.PNG

Maloniai kviečiame jaunuosius lietuvių bendruomenės Švedijoje narius dalyvauti piešinių konkurse „Ką man reiškia laisvė?“, skirtame Sausio 13-osios įvykių 30-osioms metinėms atminti. Konkursu siekiama suteikti galimybę jaunajai kartai suvokti Lietuvos laisvės svarbą bei pasirinkta menine raiška apibūdinti savo laisvės viziją ir jos aktualumą asmeniniame gyvenime.

Lietuviai Švedijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
belarus.jpg

Kviečiame visus aktyviai dalyvauti š. m. lapkričio 25 d. 10.00 val. ZOOM platformoje Lietuvos ir Lenkijos ambasadų Švedijoje rengiamoje virtualioje Lietuvos, Lenkijos ir Švedijos diplomatų bei politikos ekspertų diskusijoje apie situaciją Baltarusijoje bei tarptautinės pagalbos poreikį Baltarusijos žmonėms, kovojantiems dėl demokratinių laisvių.

Specialioji diskusijos viešnia - Baltarusijos pilietinės visuomenės lyderė Sviatlana Tsikhanouskaya.

Registracija į renginį vyksta elektroniniu paštu [email protected]. Užsiregistravus bus atsiųsta prisijungimo prie renginio nuoroda. Diskusija vyks anglų kalba.

 

 

Užsienio politika ir diplomatija » Lietuviai Švedijoje »

Informuojame, kad š. m. lapkričio 2 d., pirmadienį, ambasada nedirbs, nes Lietuvoje minima Mirusiųjų atminimo (Vėlinių) diena.

Pasibaigus atstovybės darbo laikui, poilsio ir švenčių dienomis, nelaimingų atsitikimų ar kitais neatidėliotinais atvejais skambinti į Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministeriją telefonu +370 5 2362444 arba kreiptis elektroniniu paštu [email protected].

Informacija keliaujantiems: http://keliauk.urm.lt/.

Informacija visuomenei apie COVID19 ir galiojančius ribojimus keliaujant į Lietuvą: https://nvsc.lrv.lt/lt/naujienos/visuomenei, https://koronastop.lrv.lt/.

 

Konsulinės naujienos » Lietuviai Švedijoje »
Siaures_salys_bendra6.jpg

Š. m. spalio 20 d. vyko internetinis seminaras, kurio metu Lietuvos komercijos atašė Švedijoje Aleksandras Laurinavičius Lietuvos įmonėms pristatė esamą Švedijos ekonomikos bei inžinerijos pramonės situaciją, eksporto galimybes ir iššūkius, susijusius su COVID-19 pandemija.

Ekonominiai santykiai » Lietuviai Švedijoje »
praktika.jpg

Lietuvos Respublikos ambasada Švedijos Karalystėje siūlo atlikti praktiką aukštųjų mokyklų pagrindinių ar vientisųjų studijų studentams, baigusiems ne mažiau kaip antrąjį studijų kursą, magistrantūros ir doktorantūros studentams, taip pat aukštųjų mokyklų absolventams.

Lietuviai Švedijoje »
www urm mazas 1.jpg

Maloniai kviečiame visus Lietuvos piliečius, balsuosiančius Švedijoje, registruotis 2020 m. spalio 11 d. vyksiančių Seimo rinkimų balsavimui. Atsižvelgiant į vis dar neramią situaciją dėl COVID-19, rekomenduojame registruotis balsavimui paštu.

Užsiregistruoti galima čia: https://bit.ly/2AXCksL.  

Daugiau informacijos apie rinkimus rasite Vyriausiosios rinkimų komisijos interneto svetainėje: https://bit.ly/3ggnnRm.

 

Konsulinės naujienos » Lietuviai Švedijoje »
Informuojame, kad Lietuvos ambasados Švedijoje konsulinio pareigūno atostogų metu (liepos 27 d.rugpjūčio 26 d.) ambasados konsuliniame skyriuje bus teikiama TIK NEATIDĖLIOTINA KONSULINĖ PAGALBA:

jeigu patekote į nelaimę ar nukentėjote nuo nusikalstamos veikos, teikiamos konsultacijos telefonu +46 8 667 54 55 arba elektroniniu paštu [email protected],
jeigu praradote asmens tapatybę ir pilietybę patvirtinančius dokumentus ar baigėsi jų galiojimo laikas ir Jums reikia skubiai išvykti į Lietuvą, gali būti išduodamas asmens grįžimo pažymėjimas.

Informacija apie asmens grįžimo pažymėjimo išdavimą yra pateikiama skiltyje Konsulinė informacija > Asmens grįžimo pažymėjimas. Maloniai prašome vizitui dėl asmens grįžimo pažymėjimo išdavimo užsiregistruoti čia.
 
Konsulinės naujienos » Lietuviai Švedijoje »

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) paskelbė birželio 15–21 d. galiosiantį sąrašą valstybių, iš kurių atvykti leidžiama, ir iš kurių atvykusieji privalo izoliuotis. Daugiau svarbios SAM informacijos rasite čia.

DĖMESIO! Asmenims, grįžtantiems į Lietuvą iš Danijos, Norvegijos ar Suomijos tranzitu per Švediją, bus privaloma 14 d. saviizoliacija.

Konsulinės naujienos » Lietuviai Švedijoje »
svarbi info mėlynas.png

Informuojame, kad nuo š. m. birželio 8 d. Lietuvos Respublikos ambasadoje Švedijos Karalystėje atnaujinamas visų konsulinių paslaugų teikimas. Maloniai primename, kad prieš atvykstant į ambasados konsulinį skyrių, būtina užsiregistruoti vizitui internetu. Registracijos formą rasite čia. Registracija birželio mėnesio vizitams jau aktyvuota.

Maloniai primename, kad informaciją apie ambasados konsuliniame skyriuje teikiamas paslaugas ir reikalingus pateikti dokumentus rasite skiltyje Konsulinė informacija.

Konsulinės naujienos » Lietuviai Švedijoje »

Nuo birželio 1 d. kiekvieną pirmadienį Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) skelbs sąrašus valstybių, iš kurių atvykti leidžiama ir nereikės saviizoliuotis, bei valstybių, iš kurių atvykę piliečiai privalės 14 d. saviizoliuotis.

Valstybių sąrašas skelbiamas Sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainėje.

 

Konsulinės naujienos » Lietuviai Švedijoje »
Svarbi info mėlynas.png

Nuo kovo 16 d. ambasadoje teikiama tik neatidėliotina konsulinė pagalba. Kitos konsulinės paslaugos, įskaitant įgaliojimų surašymą, pasų ar asmens tapatybės kortelių išdavimą ar keitimą, kūdikių gimimo apskaitymą ir kt., laikinai neteikiamos. Jei esate Švedijoje ir Jums reikalinga konsulinė pagalba (patekote į nelaimę, praradote dokumentus ir pan.), prašome kreiptis į ambasadą elektroniniu paštu [email protected] arba tel. +46 8 667 54 55.

Konsulinės naujienos » Lietuviai Švedijoje »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata