Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Laisvės gynėjų dienos minėjimas

Sukurta 2017.01.13 / Atnaujinta 2017.01.13 11:45
  Laisvės gynėjų dienos minėjimas

  2017 m. sausio 13 d. 26 kartą minime Laisvės gynėjų dieną. Tuo metu okupacinė sovietinė vadovybė, pasiremdama kariuomene ir represinėmis struktūromis, siekė sunaikinti atgimstantį Lietuvos valstybingumą. Lietuva laimėjo, tačiau agresijos metu žuvo 14 laisvės gynėjų, įvairius sužeidimus patyrė apie 1000 žmonių.
   

  Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti kasmetinė pilietinė akcija ,,Atmintis gyva, nes liudija“ šiemet Lietuvoje vyksta jau dešimtą kartą. Visoje Lietuvoje 8.00 val. dešimčiai minučių languose buvo uždegtos vienybės ir atminimo žvakutės. Lietuvos ambasada Švedijoje prisijungė prie pilietinės akcijos ir uždegė žvakutes 8.00 val. Švedijos laiku.


  Kviečiame visus šiandien įsisegti neužmirštuolės žiedą prie savo širdies. Tai atminties ir pagarbos ženklas. Piliečiams, šiandien apsilankiusiems ambasados konsuliniame skyriuje, bus įteiktas neužmirštuolės žiedas. Taip pat, neužmirštuolės žiedą galima parsisiųsti internetu http://www.neuzmirsk.lt/ .

  Naujienlaiškio prenumerata