Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA ŠVEDIJOS KARALYSTĖJE

Adresas: Grevgatan 5, BV, 114 53 Stockholm, SWEDEN

plačiau »

Tel. +46 8 667 54 55; +46 8 103 018; +46 8 103 565
Faksas +46 8 667 54 56
El. paštas

Baltijos šalių nepriklausomybės ir diplomatinių santykių su Švedija atkūrimo 25-metis Stokholme paminėtas mitingu miesto centre

Sukurta 2016.08.26 / Atnaujinta 2016.08.29 11:27
  Baltijos šalių nepriklausomybės ir diplomatinių santykių su Švedija atkūrimo 25-metis Stokholme paminėtas mitingu miesto centre

  Minint Baltijos šalių nepriklausomybės ir diplomatinių santykių su Švedija atkūrimo  25-metį, 2016 m. rugpjūčio 27 dieną Stokholmo centre esančioje Norrmalmstorgo aikštėje surengtas bendras lietuvių, latvių ir estų bendruomenių renginys - mitingas paminėti istorinius įvykius ir atkreipti dėmesį į nūdienos iššūkius laisvei ir nepriklausomybei.

  Mitinge kalbėjo 1991 m. „Pirmadienio susitikimų“ organizatoriai – Europos Parlamento narys Gunnaras Hökmarkas ir buvęs Švedijos liberalų politikas, šiuo metu dienraščio „Uppsala Nya Tidning“ politikos redaktorius Håkanas Holmbergas.  Sveikinimo žodį susirinkusiesiems tarė Estijos ambasadorė Švedijoje Merle Pajula ir Lietuvos užsienio reikalų ministerijos ambasadorius energetinio saugumo klausimams Žygimantas Pavilionis. Ž. Pavilionis kvietė susirinkusiuosius nepamiršti svarbiausių Baltijos kelio pamokų ir atkreipė dėmesį į energetinio šalių saugumo kaip nepriklausomybės garanto svarbą.

  Mitingas surengtas lietuvių, latvių ir estų bendruomenių Švedijoje pastangomis.

  Norrmalmstorgo aikštė turi didžiulę simbolinę reikšmę. Nuo 1991 m. sausio įvykių Vilniuje iki Baltijos valstybių pripažinimo tais pačiais metais, šioje aikštėje vykdavo taip vadinamieji „Pirmadienio susitikimai“ (Måndagsrörelsen), kurių metu Švedijos politikai, visuomenės veikėjai, paprasti žmonės reikalavo Baltijos valstybių nepriklausomybės. Švedijos žmonių parama Baltijos valstybėms įamžinta aikštės viduryje iškilusiu atminimo paminklu, simbolizuojančiu Baltijos valstybių kelią į laisvę.

  Naujienlaiškio prenumerata