Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

ATNAUJINTA! Informacija dėl kelionių į Lietuvą

Sukurta 2020.04.24 / Atnaujinta 2020.05.19 14:57
  ATNAUJINTA! Informacija dėl kelionių į Lietuvą

  Informuojame, kad draudžiama į Lietuvos Respubliką keleiviniais laivais (keltais) vežti keleivius ir (ar) gabenti jų lengvuosius asmeninės paskirties automobilius, išskyrus keltais, kursuojančiais maršrutais tarp Kylio–Rostoko–Travemiundės ir Klaipėdos, kai nėra vykdomas keleivių įlaipinimas tarpiniuose uostuose, o persėdimo į kitą keltą tarpiniame uoste metu užtikrinamas minimalus kontaktas su pašaliniais asmenimis. Užsienio reikalų ministro teikimu išimtiniais atvejais sprendimą dėl leidimo priima Lietuvos Respublikos Vyriausybė (3.1.11. punktas, TAR 2020-05466, aktuali suvestinė redakcija čia). 

  Švedijoje esantiems Lietuvos piliečiams lieka galimybė į Lietuvą grįžti keleiviniais keltais iš Kylio į Klaipėdą. Vykstant per Daniją tranzitas leidžiamas turint iš anksto įsigytą kelionės bilietą maršrutu Kylis-Klaipėda. Kylį pasiekti taip pat galima „Stena Line“ kelto maršrutu Geteborgas-Kylis arba viešuoju transportu.

  Sugrįžti į Lietuvą šiuo metu galima ir per Suomiją, pavyzdžiui, maršrutu Stokholmas-Turku, o tuomet Helsinkis-Talinas. Tranzitas per Estiją ir Latviją leidžiamas. Rekomenduojame sekti Lietuvos Respublikos ambasados Latvijoje skelbiamą informaciją dėl keliavimo kryptimi Latvija-Lietuva.

  Gegužės 20 ir 28 d. planuojami specialūs „Tallink“ keltų bendrovės reisai Baltijos šalių piliečiams.

  Vyriausybės priimti apribojimai taikomi iki karantino Lietuvoje pabaigos (gegužės 31 d.). Jeigu karantinas bus pratęstas, apribojimai vykti į Lietuvą taip pat gali būti pratęsti. Grįžusiems į Lietuvą taikoma 14 d. saviizoliacija.

   

  Šiuo metu užsienyje esantiems Lietuvos piliečiams rekomenduojame likti buvimo šalyje iki karantino pabaigos, sekti vietos institucijų informaciją ir laikytis jų nurodymų.

  Pagalbos Švedijoje telefono numeriai:

  1177 (skambinant iš užsienio, įskaitant lietuvišką tel. numerį, rinkti +46 771 1177 00) – suteikiama informacija apie sveikatos priežiūrą, artimiausias ligonines ir kt.

  113 13 (skambinant iš užsienio, įskaitant lietuvišką tel. numerį, rinkti +46 77 33 113 13) – suteikiama informacija krizių atveju, taip pat COVID-19 klausimus.

  112 – nedelsdami skambinkite šiuo numeriu, jeigu žmogaus gyvybei iškyla pavojus.

  Naujienlaiškio prenumerata