Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA ŠVEDIJOS KARALYSTĖJE

Adresas: Grevgatan 5, BV, 114 53 Stockholm, SWEDEN

plačiau »

Tel. +46 8 667 54 55; +46 8 103 018; +46 8 103 565
Faksas +46 8 667 54 56
El. paštas

Konsulinė registracija

Sukurta 2014.06.09 / Atnaujinta 2014.06.11 10:16

Konsulinis pareigūnas jo konsulinėje apygardoje gyvenačio Lietuvos Respublikos piliečio pageidavimu jo duomenis įrašo į diplomatinės atstovybės ar konsulinės įstaigos duomenų bazę.

Konsulinė registracija aktuali Lietuvos Respublikos piliečiams, kurie nuolat (ilgiau nei 6 mėnesius) gyvena užsienyje. Atkreipiame dėmesį, kad konsulinė registracija piliečio prašymu atliekama ir tada, kai pilietis nėra deklaravęs išvykimo iš Lietuvos, nes visada nurodoma faktinė piliečio gyvenamoji vieta, kuri nebūtinai turi sutapti su deklaruota gyvenamąja vieta. 

Tokiems Lietuvos Respublikos piliečiams Lietuvos Respublikos diplomatinėse atstovybėse ir konsulinėse įstaigose siūloma prisiregistruoti, užpildant nustatytos formos anketą. Anketą galima užpildyti tiesiogiai internete arba Lietuvos Respublikos diplomatinėse atstovybėse ir konsulinėse įstaigose.

Konsulinė registracija Lietuvos Respublikos piliečiams nėra privaloma ir yra pagrįsta piliečio laisvo apsisprendimo principu.

Lietuvos Respublikos piliečiams gyvenantiems užsienyje rekomenduojama įtraukti savo duomenis į konsulinės įstaigos duomenų bazę, nes atstovybė, turėdama piliečių duomenis, galėtų:

  • siųsti piliečiams svarbią konsulinę informaciją ir naujienas;
  • įtraukti piliečius į Lietuvos Respublikos rinkėjų sąrašus;
  • susisiekti su piliečiais terorizmo ar kitos grėsmės atveju;
  • suteikti piliečiams kitą svarbią informaciją (pvz., informuoti apie Lietuvoje esantiems artimiesiems atsitikusią nelaimę ir pan.).

Prašymo registruoti formoje Lietuvos Respublikos pilietis nurodo tuos duomenis, kuriuos jis pageidauja įtraukti į konsulinės įstaigos duomenų bazę.  Lietuvos Respublikos piliečio vardas, pavardė, asmens kodas ir faktinė gyvenamoji vieta atliekant konsulinę registraciją, įtraukiami visada, o kitų duomenų pilietis neprivalo teikti.

Užsiregistravę Lietuvos Respublikos piliečiai turėtų susisiekti su Lietuvos Respublikos diplomatinėmis atstovybėmis ir konsulinėmis įstaigomis ir informuoti jei jų asmens duomenys pasikeičia.

Naujienlaiškio prenumerata