Programėlė „Keliauk saugiai“ Programėlė „Keliauk saugiai“
  Konsulinė informacija keliaujantiems Konsulinė informacija keliaujantiems

  Kaip mus rasti?

  Tel. +46 8 667 54 55; +46 8 103 018; +46 8 103 565
  Faksas +46 8 667 54 56
  El. paštas
  • RSS Svarbi informacija dėl Lietuvos ambasados Švedijoje konsulinio skyriaus darbo laiko nuo liepos 27 iki rugpjūčio 27 d. Įkelta2020.06.23
   Informuojame, kad Lietuvos ambasados Švedijoje konsulinio pareigūno atostogų metu (liepos 27 d.rugpjūčio 26 d.) ambasados konsuliniame skyriuje bus teikiama TIK NEATIDĖLIOTINA KONSULINĖ PAGALBA:

   jeigu patekote į nelaimę ar nukentėjote nuo nusikalstamos veikos, teikiamos konsultacijos telefonu +46 8 667 54 55 arba elektroniniu paštu [email protected],
   jeigu praradote asmens tapatybę ir pilietybę patvirtinančius dokumentus ar baigėsi jų galiojimo laikas ir Jums reikia skubiai išvykti į Lietuvą, gali būti išduodamas asmens grįžimo pažymėjimas.

   Informacija apie asmens grįžimo pažymėjimo išdavimą yra pateikiama skiltyje Konsulinė informacija > Asmens grįžimo pažymėjimas. Maloniai prašome vizitui dėl asmens grįžimo pažymėjimo išdavimo užsiregistruoti čia.
    
   Konsulinės naujienos » Lietuviai Švedijoje »
  • BŪTINOSIOS PROCEDŪROS GRĮŽUS Į LIETUVĄ IŠ UŽSIENIO Įkelta2020.06.22

   Informuojame, kad karantinas Lietuvoje atšauktas nuo 2020 m. birželio 16 d. 24.00 val., tačiau palikta paskelbta valstybės lygio ekstremalioji situacija visoje šalyje dėl koronaviruso (COVID-19) plitimo grėsmės.

   Jeigu grįžote iš COVID-19 paveiktos šalies, Jums būtina užsiregistruoti per 48 val. ir rekomenduojama izoliuotis. Daugiau informacijos apie būtinąsias procedūras grįžus iš užsienio rasite Nacionalinio visuomenės sveikatos centro interneto svetainėje.

   Konsulinės naujienos » Lietuviai Švedijoje »
  • Paskelbtas naujas valstybių, iš kurių sugrįžus į Lietuvą nebus taikoma saviizoliacija, sąrašas Įkelta2020.06.08

   Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) paskelbė birželio 15–21 d. galiosiantį sąrašą valstybių, iš kurių atvykti leidžiama, ir iš kurių atvykusieji privalo izoliuotis. Daugiau svarbios SAM informacijos rasite čia.

   DĖMESIO! Asmenims, grįžtantiems į Lietuvą iš Danijos, Norvegijos ar Suomijos tranzitu per Švediją, bus privaloma 14 d. saviizoliacija.

   Konsulinės naujienos » Lietuviai Švedijoje »
  • svarbi info mėlynas.png Atnaujintas visų konsulinių paslaugų teikimas Įkelta2020.06.01

   Informuojame, kad nuo š. m. birželio 8 d. Lietuvos Respublikos ambasadoje Švedijos Karalystėje atnaujinamas visų konsulinių paslaugų teikimas. Maloniai primename, kad prieš atvykstant į ambasados konsulinį skyrių, būtina užsiregistruoti vizitui internetu. Registracijos formą rasite čia. Registracija birželio mėnesio vizitams jau aktyvuota.

   Maloniai primename, kad informaciją apie ambasados konsuliniame skyriuje teikiamas paslaugas ir reikalingus pateikti dokumentus rasite skiltyje Konsulinė informacija.

   Konsulinės naujienos » Lietuviai Švedijoje »
  • Lietuva atsiveria kelionėms iš kai kurių Europos šalių Įkelta2020.06.01

   Nuo birželio 1 d. kiekvieną pirmadienį Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) skelbs sąrašus valstybių, iš kurių atvykti leidžiama ir nereikės saviizoliuotis, bei valstybių, iš kurių atvykę piliečiai privalės 14 d. saviizoliuotis.

   Valstybių sąrašas skelbiamas Sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainėje.

    

   Konsulinės naujienos » Lietuviai Švedijoje »
  • svarbi info mėlynas.png SVARBI INFORMACIJA DĖL AMBASADOS ŠVEDIJOS KARALYSTĖJE TEIKIAMŲ KONSULINIŲ PASLAUGŲ COVID-19 PANDEMIJOS METU Įkelta2020.05.18

   Informuojame, kad dėl koronavirusinės pandemijos ir jos sukeltų apribojimų laikinai pakeista ambasados teikiamų konsulinių funkcijų atlikimo tvarka.

   Šiuo metu ambasadoje Švedijos Karalystėje Lietuvos piliečiams teikiama neatidėliotina konsulinė pagalba (nukentėjusiems nuo nelaimingo atsitikimo, nusikalstamos veikos ar ligos, pametus asmens tapatybę patvirtinančius dokumentus ar pasibaigus jų galiojimo laikui). Jeigu Jums reikalinga skubi konsulinė pagalba susisiekite su ambasados konsuliniu skyriumi elektroniniu paštu [email protected] arba tel. +46 8 667 54 55.

   Nuo gegužės 25 d. ambasada pradės prašymų dėl asmens tapatybę patvirtinančių dokumentų keitimo priėmimą. Jeigu Jūsų turimas pasas ar asmens tapatybės kortelė negalioja arba iki jų galiojimo pabaigos liko mažiau nei 3 mėn. ir Jums būtina dokumentus pakeisti artimiausiu metu (neturite kitų Lietuvos Respublikos ar Švedijos išduotų asmens tapatybę patvirtinančių dokumentų, ketinate vykti į užsienio šalis) dėl paso ir (arba) asmens tapatybės kortelės keitimo prašome kreiptis elektroniniu paštu [email protected] arba telefonu +46 8 667 54 55. Informaciją apie reikalingus dokumentus rasite čia.

   SVARBU! Bus aptarnaujami tik piliečiai, neturintys visiškai jokių peršalimo ar viruso simptomų. Asmenų, turinčių net menkiausią slogą ar jaučiančių gerklės perštėjimą, primygtinai prašome likti namuose ir sekti vietos institucijų nurodymus.

   Dokumentų priėmimas dėl kitų konsulinių paslaugų (neskubus pasų keitimas, civilinės metrikacijos ir pilietybės klausimai, notariniai veiksmai, pvz., įgaliojimų surašymas, ir kt.) COVID-19 pandemijos metu yra laikinai sustabdytas. Apie minėtų konsulinių paslaugų atnaujinimą informuosime atskiru pranešimu.

   Pasibaigus atstovybės darbo laikui, poilsio ir švenčių dienomis, nelaimingų atsitikimų ar kitais neatidėliotinais atvejais prašome skambinti į Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministeriją telefonu +370 5 2362444, Whatsapp +370 6998 3537 arba kreiptis elektroniniu paštu [email protected].

  • svarbi info foto.jpg ATNAUJINTA! Informacija dėl kelionių į Lietuvą Įkelta2020.04.24

   Informuojame, kad draudžiama į Lietuvos Respubliką keleiviniais laivais (keltais) vežti keleivius ir (ar) gabenti jų lengvuosius asmeninės paskirties automobilius, išskyrus keltais, kursuojančiais maršrutais tarp Kylio–Rostoko–Travemiundės ir Klaipėdos, kai nėra vykdomas keleivių įlaipinimas tarpiniuose uostuose, o persėdimo į kitą keltą tarpiniame uoste metu užtikrinamas minimalus kontaktas su pašaliniais asmenimis. Užsienio reikalų ministro teikimu išimtiniais atvejais sprendimą dėl leidimo priima Lietuvos Respublikos Vyriausybė (3.1.11. punktas, TAR 2020-05466, aktuali suvestinė redakcija čia). 

   Švedijoje esantiems Lietuvos piliečiams lieka galimybė į Lietuvą grįžti keleiviniais keltais iš Kylio į Klaipėdą. Vykstant per Daniją tranzitas leidžiamas turint iš anksto įsigytą kelionės bilietą maršrutu Kylis-Klaipėda. Kylį pasiekti taip pat galima „Stena Line“ kelto maršrutu Geteborgas-Kylis arba viešuoju transportu.

   Sugrįžti į Lietuvą šiuo metu galima ir per Suomiją, pavyzdžiui, maršrutu Stokholmas-Turku, o tuomet Helsinkis-Talinas. Tranzitas per Estiją ir Latviją leidžiamas. Rekomenduojame sekti Lietuvos Respublikos ambasados Latvijoje skelbiamą informaciją dėl keliavimo kryptimi Latvija-Lietuva.

   Gegužės 20 ir 28 d. planuojami specialūs „Tallink“ keltų bendrovės reisai Baltijos šalių piliečiams.

   Vyriausybės priimti apribojimai taikomi iki karantino Lietuvoje pabaigos (gegužės 31 d.). Jeigu karantinas bus pratęstas, apribojimai vykti į Lietuvą taip pat gali būti pratęsti. Grįžusiems į Lietuvą taikoma 14 d. saviizoliacija.

    

   Konsulinės naujienos »
  Daugiau naujienų

  Naujienlaiškio prenumerata