Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Vilniuje surengtos Lietuvos ir Irano politinės konsultacijos

Sukurta 2017.02.23 / Atnaujinta 2017.02.23 10:34
   Vilniuje surengtos Lietuvos ir Irano politinės konsultacijos
   Vilniuje surengtos Lietuvos ir Irano politinės konsultacijos
   Vilniuje surengtos Lietuvos ir Irano politinės konsultacijos

   Vilniuje vasario 22 dieną įvyko pirmosios Lietuvos ir Irano politinės konsultacijos, kuriose aptarti dvišalių santykių, ypač ekonominių, bendradarbiavimo tarptautinėse organizacijose klausimai, politinė situacija Lietuvos ir Irano kaimynystėje.

   Lietuvos delegacijai vadovavo Užsienio reikalų ministerijos Lotynų Amerikos, Afrikos, Azijos ir Okeanijos departamento direktorius Eduardas Borisovas, Irano delegacijai – Užsienio reikalų ministerijos Šiaurės ir Rytų Europos generalinis direktorius Mahmoudas Barimani.

   Prieš konsultacijas Irano Islamo Respublikos delegacija susitiko su Lietuvos užsienio reikalų viceministru Neriu Germanu. Susitikime M. Barimani pasidžiaugė, kad Lietuvos ir Irano tarpvyriausybinis susitarimas dėl ekonominio bendradarbiavimo, pasirašytas ministro vizito į Iraną metu, 2016 m. gegužės 29 d., įsigaliojo šių metų sausio 4 d. ir atveria galimybes intensyvinti dviejų valstybių ekonominius santykius. Irano atstovas pažymėjo būtinybę skatinti centrinių ir privačių bankų bendradarbiavimą.

   Konsultacijose E. Borisovas pristatė Lietuvos ekonominį potencialą, susisiekimo infrastruktūros, tarptautinio krovinių pervežimo projekto „Vikingas", Klaipėdos jūrų uosto galimybes. Sutarta dėl būtinybės apsikeisti verslo delegacijomis.

   Konsultacijose sutarta gilinti bendradarbiavimą ekonomikos, kultūros, energetikos, transporto, mokslo ir technologijų, informacinių technologijų, žemės ūkio ir kitose srityse.

   Daugiau nuotraukų rasite čia.

    

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   20180608_112054.jpg

   Birželio 8 dieną Vilniuje vykstančios pasaulinės Moterų politikos lyderių konferencijos paraštėse, Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su Irano Islamo Respublikos viceprezidente Masoumeh Ebtekar.

   Dvišaliai santykiai »
   GK Irane 3.jpg

   Gruodžio 12 dieną Teherane buvo atidarytas pirmasis Lietuvos garbės konsulatas Irane, kuriam vadovauja Irano kompanijos "Yasin Group" prezidentas Mohsen Karimi Tabasi. Tai pirmoji Lietuvos atstovybė Irano Islamo Respublikoje nuo diplomatinių santykių užmezgimo su Persijos Imperija 1930 metais.

   Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
   tomas razmus-8821.JPG

   Užsienio reikalų viceministras Neris Germanas spalio 30 dieną susitiko su Varšuvoje reziduojančiu Irano Islamo Respublikos ambasadoriumi Raminu  Mehmanparastu. Viceministras pasidžiaugė, kad neseniai buvo paskirtas Lietuvos garbės konsulas Irane bei  aptarė numatomus pasirašyti dvišalius susitarimus.

   Dvišaliai santykiai »

   Naujienlaiškio prenumerata