Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Susitikime Liuksemburge – Europos Sąjungos dėmesys Rusijos pilietinei visuomenei

Sukurta 2017.10.16 / Atnaujinta 2017.10.16 14:33
  Susitikime Liuksemburge – Europos Sąjungos dėmesys Rusijos pilietinei visuomenei

  Šiandien Liuksemburge Lietuvos iniciatyva surengtas Europos Sąjungos užsienio reikalų ministrų susitikimas su žinomu Rusijos pilietinės visuomenės aktyvistu, judėjimo „Atvira Rusija“ vicepirmininku Vladimiru Kara-Murza.

  „Turime griežtą poziciją dėl to, kaip pastaruoju metu elgiasi oficiali Rusijos valdžia, tačiau puikiai suprantame ir tai, kad Kremlius ir plačioji Rusijos visuomenė – ne vienas ir tas pats“, – susitikimo metu pabrėžė  Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

  Ministras dar kartą išreiškė tvirtą Lietuvos paramą Rusijos pilietinei visuomenei, paskutiniu metu susiduriančiai su vis griežtesniais suvaržymais ir kitais trukdymais vykdyti jos veiklą.

  Ministro L. Linkevičiaus teigimu, šis susitikimas – akivaizdus įrodymas to, kad Europa nėra abejinga tiems procesams, kurie šiuo metu vyksta Rusijoje. „Esame suinteresuoti demokratine, taikia ir bendradarbiaujančia Rusija. Bet kartu puikiai suprantame, kad be aktyvios ir gyvybingos pilietinės visuomenės Rusijoje šie tikslai negalės būti pasiekti“, – teigė ministras L. Linkevičius.

  „Vienas pagrindinių ES principų, pagal kuriuos esame sutarę vystyti ES ir Rusijos santykius, kalba būtent apie didesnį mūsų dėmesį kontaktams su Rusijos žmonėmis, sustiprintą paramą Rusijos pilietinei visuomenei. Šiandienos susitikimas su V. Kara-Murza – nuosekli mūsų veikla įgyvendinant šį principą“, – pabrėžė Lietuvos diplomatijos vadovas.

  Susitikimo metu buvo apsikeista nuomonėmis apie Rusijos vidaus politikos procesus, jos užsienio politiką, pabrėžtas poreikis atidžiai stebėti ir reaguoti į kiekvieną bandymą susidoroti su Rusijos pilietinės visuomenės aktyvistais ir inteligentijos atstovais, taip pat aptarti kiti konkretūs būdai, kaip ES galėtų padėti Rusijos pilietinei visuomenei.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  tomas_razmus-5-1.jpg

  Balandžio 13 dieną Lietuvos užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius Vilniuje susitiko su Rusijos opozicijos lyderiu Gariu Kasparovu.

  G. Kasparovas atvyko į Lietuvą dalyvauti Vilniuje rengiamame Laisvosios Rusijos forume.

  Dvišaliai santykiai »

  Naujienlaiškio prenumerata