Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Patvirtintos Lietuvos institucijų veiklos UNESCO Vykdomojoje taryboje koordinavimo gairės

Sukurta 2016.04.04 / Atnaujinta 2016.04.04 13:14
  Patvirtintos Lietuvos institucijų veiklos UNESCO Vykdomojoje taryboje koordinavimo gairės

  Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius balandžio 4 d. dalyvavo Vyriausybės pasitarime, kuriame patvirtinti Lietuvos Respublikos prioritetai Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacijos (UNESCO) Vykdomojoje taryboje bei institucijų veiklos šioje tarptautinėje organizacijoje koordinavimo gairės 2015-2019 m. laikotarpiui. 

  „Lietuva sieks veiksmingo ilgalaikių UNESCO prioritetų įgyvendinimo, tarpe kurių didžiausias dėmesys bus skiriamas žurnalistų saugumo ir nusikaltimų prieš juos nebaudžiamumo problematikai, Ukrainos ir Krymo klausimams, žmogaus teisių apsaugai, žodžio laisvei ir lygių galimybių užtikrinimui. Taip pat turime aktyviai prisidėti įgyvendinant Jungtinių Tautų vystymosi darbotvarkės 2030 tikslus UNESCO kompetencijos srityse, skatinant kultūrų raiškos įvairovę bei stiprinant kultūros paveldo apsaugą, ypatingai konfliktų apimtose teritorijose“, − sako užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius. 

  UNESCO Vykdomosios tarybos ir jos komitetų bei komisijų darbotvarkė labai plati – apima Aplinkos ministerijos, Kultūros ministerijos, Švietimo ir mokslo ministerijos, Susisiekimo ministerijos bei Užsienio reikalų ministerijos kompetencijas. Koordinatoriaus funkcijas šioje UNESCO valdymo struktūroje vykdys Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos sekretoriatas. 

  „Veiklos UNESCO Vykdomojoje taryboje koordinavimo gairės – tai puikus Lietuvos tarpinstitucinio bendradarbiavimo tarptautinėse organizacijose pavyzdys“, – pabrėžia ministras.

  Per nepriklausomybės laikotarpį Lietuva jau trečią kartą išrinkta UNESCO Vykdomosios tarybos nare ir vicepirmininke (nare 1997–2001 m. ir 2005–2009 m., o 1999–2001 ir 2007–2009 m. vicepirmininke). 

  Šiandien Paryžiuje prasideda 2016 m. balandžio 4-15 d. vyksianti UNESCO Vykdomosios tarybos 199-oji sesija, kurios metu bus svarstomi klausimai dėl pažangos įgyvendinant ankstesnių UNESCO Vykdomosios tarybos ir Generalinės konferencijos sesijų metu priimtus sprendimus dėl Autonominės Krymo Respublikos ir Sevastopolio miesto (Ukraina), dėl okupuotos Palestinos ir dėl švietimo ir kultūros institucijų okupuotose arabų teritorijose. 

  Tai pat bus diskutuojama apie UNESCO vaidmenį skatinant kultūrų apsaugą ir kultūrinį pliuralizmą ginkluotų konfliktų metu bei galimą pagalbą Sirijai atstatant pasaulio paveldo objektus Palmyroje ir kitais klausimais.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  20181009_095107.jpg

  UNESCO Vykdomosios tarybos sesijoje, kuri Paryžiuje vyksta spalio 3-17 dienomis, Lietuva ypatingą dėmesį skiria žiniasklaidos ir išraiškos laisvės, žurnalistų saugumo temoms.

  Daugiašaliai santykiai »
  20181001_144647.jpg

  Spalio 1 dieną UNESCO būstinėje Paryžiuje UNESCO vadovybė, tarptautinių bei nevyriausybinių organizacijų atstovai ir ekspertai kartu su UNESCO valstybių narių diplomatais aptarė situaciją Rusijos Federacijos neteisėtai okupuotoje Ukrainos Krymo Autonominėje Respublikoje ir Sevastopolio mieste.

  Daugiašaliai santykiai »
  Optimisme 174.JPG

  Balandžio 4 dieną Paryžiuje, UNESCO būstinėje, atidaryta Kauno modernizmo architektūros paroda „Optimizmo architektūra: Kauno fenomenas 1918-1940“.

  Kultūros renginiai »
  003 atidarymas.jpg

  Vasario 13-15 dienomis Kijeve vyko mokomasis seminaras, skirtas žmogaus teisių ir teisės viršenybės įtvirtinimo, žodžio laisvės bei žurnalistų saugumo klausimams. Mokymuose dalyvavo apie trisdešimt Kijevo ir kitų Ukrainos regionų policijos pareigūnų ir darbuotojų, kurie klausėsi profesionalių ekspertų iš Kanados, Jungtinių Tautų Švietimo, mokslo ir kultūros organizacijos (UNESCO), Ukrainos, taip pat Europos Sąjungos patariamosios misijos Ukrainoje atstovų pranešimų.

  Dvišaliai santykiai »
  Draugų grupėDec12.jpg

  Gruodžio 12 dieną UNESCO būstinėje Paryžiuje surengta diskusija, kurios metu buvo aptartos nacionalines iniciatyvos žurnalistų saugumo srityje. Diskusijoje dalyvavo  Lietuvos ambasadorė Irena Vaišvilaitė ir Užsienio reikalų ministerijos Jungtinių Tautų, tarptautinių organizacijų ir žmogaus teisių departamento Žmogaus teisių skyriaus vedėjas Donatas Butkus.

  Daugiašaliai santykiai » Atstovybių naujienos »

  Naujienlaiškio prenumerata