Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Ministras G. Landsbergis sveikina Europos Sąjungos sprendimą išplėsti sankcijas Baltarusijai

Sukurta 2020.12.18 / Atnaujinta 2020.12.18 12:56

Reaguodama į besitęsiantį Baltarusijos režimo institucijų žiaurumą ir palaikydama demokratines Baltarusijos žmonių teises, gruodžio 17 dieną Europos Sąjunga (ES) paskelbė trečiąjį sankcijų paketą Baltarusijos režimui.

„Sveikiname ES Tarybos sprendimą išplėsti sankcijas aukštiems Baltarusijos pareigūnams, atsakingiems už represijas ir smurtą prieš visuomenę. Svarbu, kad į šį sąrašą pateko ir verslo įmonės, remiančios šį režimą. Tai stiprus paramos signalas Baltarusijos pilietinei visuomenei“, - sprendimą komentavo ministras G. Landsbergis.

Trečiasis sankcijų paketas kokybiškai kitoks - jame, be asmenų, atsirado ir įmonės, kurios prisideda prie brutalaus režimo išlaikymo. Sankcijos įvestos 27 aukšto rango pareigūnams, atsakingiems už nuolatines smurtines represijas prieš taikius demonstrantus, opozicijos narius bei žiniasklaidos atstovus. Jose taip pat įtraukti 2 verslininkai bei 7 įmonės, kurie remia Aliaksandro Lukašenkos režimą. Šiuo metu bendrame ES tikslinių sankcijų prieš Baltarusijos režimą sąraše yra 88 fiziniai asmenys ir 7 įmonės.

Šių sankcijų tikslas yra daryti spaudimą Baltarusijos režimui, siekiant užkirsti kelią tolesniam smurtui ir represijoms, paleisti visus politinius kalinius ir kitus neteisėtai sulaikytus žmones bei inicijuoti nacionalinį dialogą su Baltarusijos opozicija bei pilietine visuomene, siekiant kuo skubiau organizuoti naujus laisvus prezidento rinkimus. Pirmas sankcijų paketas buvo įvestas spalio 1 dieną, įtraukiant 40 fizinių asmenų. Antrasis sankcijų paketas įvestas lapkričio 6 dieną, papildomai įtraukiant 15 fizinių asmenų, įskaitant Aliaksandrą Lukašenką.

Užsienio reikalų ministerija laikosi pozicijos, kad, jei situacija Baltarusijoje ir toliau blogės, o neteisėtas Lukašenkos režimas ir toliau vykdys smurtą ir represijas prieš taikius protestų dalyvius – tiek nacionaliniai, tiek ES ribojančių priemonių (sankcijų) Baltarusijos atžvilgiu sąrašai bus plečiami ir pildomi.

Lietuva kartu su kitomis Baltijos šalims yra paskelbusi nacionalines sankcijas, kuriomis 156 asmenims uždrausta atvykti į Lietuvą. Šie asmenys buvo įtraukti į sąrašą už rinkimų rezultatų klastojimą, žmogaus teisių pažeidimus, taip pat vykdant represijas prieš pilietinę visuomenę ir demokratinę opoziciją.

Susijusios naujienos Visos naujienos »
M. Adomenas.png

Vasario 25 dieną užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas per nuotolį dalyvavo Žmogaus teisių tarybos 46-osios sesijos metu vykstančiame išplėstiniame dialoge su Jungtinių Tautų (JT) Vyriausiąja žmogaus teisių komisare Michelle Bachelet, kuri pristatė pranešimą apie žmogaus teisių padėtį Baltarusijoje 2020 metų vykusių prezidento rinkimų kontekste.

Dvišaliai santykiai » Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »
_DSC3605.jpg

Vasario 21 dienos vakarą į Užsienio reikalų tarybą atvykę Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų ministrai, ambasadoriai bei ES institucijų atstovai, Lietuvos užsienio reikalų ministro Gabrieliaus Landsbergio kvietimu, susitiko su Aleksėjaus Navalno štabo vadovu Leonidu Volkovu ir Antikorupcijos fondo vadovu Ivanu Ždanovu.

Užsienio reikalų ministro veikla » Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos » Europos Sąjunga »

Vasario 22 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvaus Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų taryboje, kurioje bus aptariami ES ir Rusijos santykiai, blogėjanti žmogaus teisių ir demokratijos situacija Baltarusijoje, Mianmare, Honkonge, padėtis, Etiopijoje ir Sudane bei ES iniciatyvos saugumo ir gynybos srityje.

Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos » Europos Sąjunga »
Speakers.jpg

Vasario 18 dieną surengtas kitą savaitę Ženevoje prasidėsiančios Žmogaus teisių tarybos 46-osios sesijos paraštinis renginys žmogaus teisių Baltarusijoje tema. Renginio metu aptarti besitęsiantys žmogaus teisių Baltarusijoje pažeidimai bei būdai, kuriais tarptautinė bendruomenė ir Jungtinių Tautų (JT) Žmogaus teisių taryba galėtų prisidėti prie atskaitomybės už šiuos pažeidimus užtikrinimo.

Daugiašaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
20210129_091706.jpg

Sausio 28 dieną užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas dalyvavo Londone vykusioje virtualioje diskusijoje, kurios metu buvo aptarta demokratijos Baltarusijoje ateitis praėjus beveik 6 mėnesiams nuo prezidento rinkimų.

Atstovybių naujienos »
2HKHTQ~C.JPG

Sausio 27 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis Paryžiuje kartu su Prancūzijos, Lenkijos ir Rumunijos užsienio reikalų ministrais bei Sviatlana Cichanouskaja atidarė nuotolinį seminarą apie padėtį  Baltarusijoje.

Dvišaliai santykiai » Daugiašaliai santykiai »