Naujienos Spausdinti RSS

Maskvoje surengta ekspertų diskusija apie svarbiausias Rusijos vidaus politikos aktualijas

Sukurta 2019.10.29 / Atnaujinta 2019.10.29 12:59
   Maskvoje surengta ekspertų diskusija apie svarbiausias Rusijos vidaus politikos aktualijas
   Maskvoje surengta ekspertų diskusija apie svarbiausias Rusijos vidaus politikos aktualijas

   Spalio 28 dieną Lietuvos ambasada Maskvoje surengė diskusiją, kurios metu Rusijos politikos ekspertai ir nevyriausybinių organizacijų atstovai su užsienio valstybių diplomatais pasidalijo  įžvalgomis apie Rusijos gyventojų požiūrį į šalyje vykstančius procesus, naujus veidus ir idėjas Rusijos politikoje.

   Lietuvos ambasadorius Rusijoje Remigijus Motuzas pabrėžė, kad norint suvokti įvairius šalies politinio gyvenimo aspektus, Rusijoje dirbantiems diplomatams būtina naudotis įvairiais informacijos šaltiniais ir išklausyti įvairią nuomonę, todėl Lietuvos ambasada šį vakarą suteikė galimybę laisvam ir atviram nuomonių apsikeitimui.    

   Renginio metu buvo apžvelgti politiniai, sociologiniai ir teisiniai pastarųjų Rusijos įvykių aspektai ir jų galimas poveikis tolesnei šalies politinei raidai. Vakaro pabaigoje visi susirinkusieji tylos minute pagerbė išvakarėse mirusio Rusijos rašytojo ir žmogaus teisių gynėjo Vladimiro Bukovskio atminimą.

   Tai – antrasis Lietuvos ambasados Maskvoje surengtas susitikimas su Rusijos ekspertinės visuomenės atstovais. Pirmasis renginys vyko 2018 metais ir buvo skirtas Rusijos žodžio ir susirinkimų laisvę reglamentuojančių teisės aktų analizei.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   96559_b3a4dc01d2a6a82bbf9faecff6b939eb.jpg

   Lapkričio 25 dieną Maskvoje (Rusijoje) vyko apskritojo stalo diskusija „1920 m. Taikos sutartis tarp Sovietų Rusijos ir Lietuvos“, skirta Sovietų Rusijos–Lietuvos taikos sutarties pasirašymo bei Lietuvos diplomatinės atstovybės įkūrimo Maskvoje šimtmečiui paminėti.

   Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
   _MM21594.jpg

   Lapkričio 24 dieną Lietuvos ambasadorius Rusijoje Eitvydas Bajarūnas įteikė skiriamuosius raštus Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui.

   Dvišaliai santykiai »
   Auswaertiges Amtphotothek - 2.jpg

   Rugpjūčio 27-28 dienomis Berlyne vykstančiame neformaliame Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų ministrų susitikime buvo aptartos ES ir Rusijos santykių perspektyvos bei būdai sumažinti įtampą rytinėje Viduržemio jūros dalyje.

   Daugiašaliai santykiai »
   110094250_3673577732658847_2086909653789217158_o.png

   Prisimindama prieš šešerius metus įvykusią lėktuvo MH17 katastrofą, Lietuva solidarizuojasi su aukų artimaisiais ir remia jų bei Nyderlandų vyriausybės pastangas siekti Rusijos atsakomybės už šią tragediją pripažinimo Europos žmogaus teisių teisme, taip pat ir Nyderlandų šiemet pradėtą 4 įtariamųjų teismo procesą. Šios tragedijos kaltininkai turi būti patraukti baudžiamojon atsakomybėn.

   JT Saugumo Taryba »

   Liepos 3 dieną, reaguodama į viešojoje erdvėje pasirodžiusią informaciją dėl nustatytų rimtų aplinkosauginių pažeidimų Baltijos jūros kontinentiniame šelfe esančioje naftos gavybos platformoje D-6, Lietuvos užsienio reikalų ministerija perdavė verbalinę notą Rusijos Federacijos ambasadai Vilniuje.

   Naujienos »
   IMG_9659.jpg

   Birželio 25 dieną Lietuvos ambasadorius Rusijoje Eitvydas Bajarūnas susitiko su Maskvos lietuvių bendruomene. Ambasadorius susipažino su Maskvos lietuvių jaunimu, čia dirbančiais verslininkais ir menininkais, lietuviškos mokyklos, Lietuvių kalbos draugijos, Maskvos lietuvių katalikų atstovais. 

   Atstovybių naujienos » Užsienio lietuviai »