Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Lietuvos ir Austrijos užsienio reikalų ministrai aptarė dvišalio bendradarbiavimo ir tarptautinės politikos aktualijas

Sukurta 2017.04.04 / Atnaujinta 2017.04.04 17:02
  Lietuvos ir Austrijos užsienio reikalų ministrai aptarė dvišalio bendradarbiavimo ir tarptautinės politikos aktualijas

  Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius balandžio 4 dieną Vienoje susitiko su Austrijos Europos, integracijos ir užsienio reikalų ministru Sebastianu Kurzu. Susitikime ministrai aptarė dvišalį bendradarbiavimą,  Rytų partnerystę,  situaciją Rusijoje ir Ukrainoje,  veiklą  Europos Sąjungos ir Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijoje  (ESBO), kuriai 2017 m. pirmininkauja Austrija.  

  Susitikime L. Linkevičius akcentavo dvišalių ekonominių ryšių ir bendrų ES Dvynių projektų įgyvendinimo plėtros galimybes. Per pastaruosius metus Lietuva ir Austrija sėkmingai įgyvendino septynis projektus Gruzijoje, Ukrainoje, Serbijoje ir kitose šalyse administracinių gebėjimų, finansų ir energetikos srityse.

  Kalbėdamas apie ES, Lietuvos ministras minėjo, kad „pasirašyta Romos deklaracija nubrėžia vieningą Europos Sąjungos ateities viziją ir pagrindines gaires Bendrijos vystymuisi. Tikime, kad ES sugebės atsinaujinti, geriau įsiklausyti į piliečių lūkesčius ir tapti stipresne Sąjunga“.  Abiejų šalių ministrai taip pat pasikeitė nuomonėmis apie būsimas ES derybas su Jungtine Karalyste dėl jos išstojimo sąlygų. Tikėtina, nemenkas ES dėmesys deryboms su Jungtine Karalyste teks  Austrijos pirmininkavimo ES Tarybai metu 2018 metų 2-ąjį pusmetį.  

  Aptariant ESBO darbotvarkę, L. Linkevičius pabrėžė ESBO įsitraukimo Ukrainoje svarbą, būtinybę  stabdyti karinę Rusijos agresiją ir užtikrinti Minsko susitarimų įgyvendinimą. Pokalbyje taip pat išskirti Specialiosios stebėjimo misijos Ukrainoje mandato sustiprinimo,  žmogaus teisių ir fundamentalių laisvių apsaugos klausimai.

  Vizito Vienoje metu užsienio reikalų ministras taip pat susitiko su ESBO generaliniu sekretoriumi Lamberto Zannier, TATENA generaliniu direktoriumi Yukiya Amano, Austrijos Nacionalinės tarybos Užsienio reikalų komiteto pirmininku Josefu Capu.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  austrija5.jpg

  Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pasveikino Karin Kneissl pradėjus eiti Austrijos Europos, integracijos ir užsienio reikalų ministrės pareigas, palinkėjo jai stiprybės ir sėkmės šiame, susijusiame su naujais iššūkiais ir atsakingame darbe.

  Dvišaliai santykiai »
  Austrija3.jpg

  Spalio 26 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Austrijos nacionalinės dienos proga pasveikino šios šalies  Europos, integracijos ir užsienio reikalų ministrą Sebastian Kurz bei palinkėjo jam ir visiems Austrijos žmonėms gerovės ir klestėjimo.

  Dvišaliai santykiai »
  21284593_901918736627261_1894147278_o.jpg

  Rugsėjo 1 dieną Austrijos Respublikos Karintijos federalinės žemės sostinėje Klagenfurte buvo atidarytas Lietuvos garbės konsulatas, kuriam vadovauja advokatas Ulrich Salburg.

  Atstovybių naujienos »

  Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius balandžio 4 dieną lankysis Austrijoje.

  Dvišaliai santykiai »

  Naujienlaiškio prenumerata