Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Lietuvos ambasadorius įteikė skiriamuosius raštus Italijos prezidentui

Sukurta 2017.09.08 / Atnaujinta 2017.09.08 20:55
   Lietuvos ambasadorius įteikė skiriamuosius raštus Italijos prezidentui
   Lietuvos ambasadorius įteikė skiriamuosius raštus Italijos prezidentui

   Rugsėjo 8 dieną Lietuvos Respublikos nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Italijos Respublikoje Ričardas Šlepavičius įteikė skiriamuosius raštus Italijos Respublikos Prezidentui Sergio Mattarellai.

   Ambasadorius R. Šlepavičius Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės vardu patikino, kad Lietuvoje laukiama kitais metais įvyksiančio Italijos vadovo oficialaus vizito. „2018 metais Lietuva minės valstybės atkūrimo šimtmetį. Jūsų apsilankymas Lietuvoje taps  gražiu šimtmečius siekiančių mūsų valstybių ryšių įprasminimu ir suteiks naują impulsą tolesnio Lietuvos ir Italijos bendradarbiavimo plėtrai, ekonominių ir kultūrinių ryšių stiprinimui“, – pažymėjo R. Šlepavičius.

   Po iškilmingos ceremonijos vykusiame susitikime taip pat aptarti dvišaliai Lietuvos ir Italijos santykiai, šalių bendradarbiavimas ES ir NATO, saugumo situacija Europoje. „Italijos kariškių dalyvavimas NATO priešakinėse pajėgose Baltijos valstybėse ir Lietuvos kariškių dalyvavimas ES kovos su nelegalia migracija operacijoje Viduržemio jūroje yra puikus mūsų valstybių solidarumo pavyzdys“, – sakė R. Šlepavičius. Ambasadorius pasidžiaugė intensyviu abiejų šalių kultūriniu bendradarbiavimu, aktyviais akademiniais mokslininkų ir studentų mainais ir paminėjo, kad ne tik Lietuvos turistai itin pamėgę Italiją, tačiau ir tūkstančiai italų kasmet  apsilanko Lietuvoje.

   Lietuvos Respublikos nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Italijos Respublikoje Ričardas Šlepavičius taip pat yra ambasadorius Maltos Respublikai, San Marino Respublikai ir nuolatinis atstovas prie Jungtinių Tautų maisto ir žemės ūkio organizacijos.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   tomas razmus-0975.JPG

   Lapkričio 21 dieną Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitikime su darbą Lietuvoje pradėjusiu Italijos ambasadoriumi Francesco Fransoni aptarė glaudžius Lietuvos ir Italijos tarpusavio ryšius ir bendradarbiavimą daugelyje sričių.

   Dvišaliai santykiai »
   _MG_8822.JPG

   Lapkričio 9 dieną užsienio reikalų viceministras Neris Germanas susitiko su naujuoju Italijos ambasadoriumi Lietuvoje Francesco Fransoni ir aptarė draugiškus Lietuvos ir Italijos santykius įvairiose srityse.

   „Dalyvaudama NATO oro policijos misijoje Lietuvoje ir priešakinėse pajėgose Baltijos šalyse, Italija prisideda prie mūsų šalies ir regiono saugumo stiprinimo. Esame dėkingi už Italijos rodomą solidarumą,“ – sakė N. Germanas.

   Dvišaliai santykiai »
   2.jpg

   Spalio 23-25 dienomis Lietuvos ambasadorius Italijoje Ričardas Šlepavičius lankėsi Palerme, kur atstovavo Lietuvą Sicilijos sostinėje vykusioje  Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) ir Italijos užsienio reikalų ministerijos organizuotoje konferencijoje „Didelis migrantų ir pabėgėlių judėjimas Viduržemio jūroje: iššūkiai ir galimybės“.

   Atstovybių naujienos »
   Italija2.jpg

   Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius birželio 2 dieną pasveikino Italijos Respublikos užsienio reikalų ir tarptautinio bendradarbiavimo ministrą Angelino Alfano su valstybės Nepriklausomybės diena, palinkėdamas gerovės ir klestėjimo visai šaliai bei jos piliečiams.

   Dvišaliai santykiai »
   IMG_4751.JPG

   Lietuvos nuolatinis atstovas prie tarptautinių organizacijų Vienoje ambasadorius Aurimas Taurantas gegužės 9 dieną įteikė skiriamuosius raštus Tarptautinės antikorupcijos akademijos dekanui ir vykdančiajam sekretoriui Martinui Kreutneriui.

   Atstovybių naujienos »

   Italijoje darbą pradeda trys nauji Lietuvos Respublikos garbės konsulai, kurie atstovaus Lietuvos politiniams, ekonominiams, kultūriniams interesams ir teiks konsulinę pagalbą Lietuvos piliečiams Veneto, Lombardijos, Apulijos ir Bazilikatos regionuose.

   Atstovybių naujienos »

   Naujienlaiškio prenumerata