Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Lietuvos ambasadorius dalyvavo JAV Lietuvių bendruomenės Tarybos sesijoje

Sukurta 2017.10.07 / Atnaujinta 2017.10.07 11:23
   Lietuvos ambasadorius dalyvavo JAV Lietuvių bendruomenės Tarybos sesijoje
   Lietuvos ambasadorius dalyvavo JAV Lietuvių bendruomenės Tarybos sesijoje
   Lietuvos ambasadorius dalyvavo JAV Lietuvių bendruomenės Tarybos sesijoje

   Spalio 6 - 8 dienomis Jungtinių Amerikos Valstijų Lietuvių bendruomenės XXI Taryba surengė III sesiją Omahos mieste, Nebraskos valstijoje.

   Susitikime dalyvavo JAV Lietuvių bendruomenės atstovai iš daugiau kaip 20 JAV valstijų, prie jų taip pat prisijungė išeivijos lietuviai iš kitų pasaulio šalių ir Lietuvos. Susirinkusiuosius pasveikino Lietuvos ambasadorius JAV Rolandas Kriščiūnas, Lietuvos generaliniai konsulai JAV Darius Gaidys, Julius Pranevičius ir Mantvydas Bekešius, Seimo nariai Žygimantas Pavilionis ir Antanas Vinkus, Pasaulio lietuvių bendruomenės pirmininkė Dalia Henke ir kiti garbingi svečiai. „Globalios Lietuvos“ programą ir jos įgyvendinimą pristatė URM Užsienio lietuvių departamento direktoriaus pavaduotoja Lina Žukauskaitė.

   Ambasadorius R. Kriščiūnas savo sveikinimo kalboje pasidžiaugė ir padėkojo JAV Lietuvių bendruomenei už iniciatyvas, bendruomenės darbus ir idėjas švęsti atkurtos Lietuvos valstybės 100-metį. Ambasadorius pabrėžė, kad Lietuvos šimtmečio pagrindinis herojus yra kiekvienas iš mūsų, nesvarbu kur gyvename – Lietuvoje, JAV ar bet kurioje kitoje pasaulio šalyje ir kvietė JAV lietuvius entuziastingai pasitikti mūsų valstybės jubiliejų ir tapti šios šventės ambasadoriais.

   Kalbėdamas apie Lietuvos ir JAV santykius, R. Kriščiūnas pasidžiaugė, kad šie santykiai yra kaip niekada geri, o JAV Lietuvių bendruomenės indėlis į šiuos santykius visada buvo ir išliks labai svarbus ir lemiamas. Ambasadorius akcentavo Lietuvos tikslą ir toliau išlaikyti JAV dėmesį ir stiprinti bendradarbiavimą saugumo politikos srityje, kartu siekiant ekonominiai ryšių stiprėjimo, kultūrino bendradarbiavimo ir žmogiškųjų ryšių plėtros.

   Vizito Nebraskos valstijoje metu Lietuvos ambasadorius Rolandas Kriščiūnas taip pat susitiko su Omahos regiono Ekonominės plėtros agentūros prezidentu David G. Brown. Susitikimo metu aptartos bendradarbiavimo su Lietuva ir dvišalių prekybinių ryšių stiprinimo galimybės.

   JAV lietuvių bendruomenė įsteigta 1951 metų lapkričio 18 dieną Niujorke. Šiuo metu Amerikos Lietuvių bendruomenę jungia 10 apygardų ir 60 apylinkių, veikiančių 27 valstijose ir sostinėje Vašingtone. 

   Susijusios naujienos Visos naujienos »

   Naujienlaiškio prenumerata