Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Lietuvos ambasadorė pasirašė protokolą, kuriuo pakeičiamas Konvencijos dėl nuteistųjų asmenų perdavimo papildomas protokolas

Sukurta 2018.01.12 / Atnaujinta 2018.01.12 21:56
  Lietuvos ambasadorė pasirašė protokolą, kuriuo pakeičiamas Konvencijos dėl nuteistųjų asmenų perdavimo papildomas protokolas

  Sausio 12 dieną Lietuvos ambasadorė prie Europos Tarybos Laima Jurevičienė pasirašė 2017 metų lapkričio 22 dieną Strasbūre priimtą Protokolą, kuriuo pakeičiamas Konvencijos dėl nuteistųjų asmenų perdavimo papildomas protokolas.

  Europos Tarybos Konvencija dėl nuteistųjų asmenų perdavimo buvo priimta 1983 metais. Ja siekiama palengvinti nuteistųjų asmenų perdavimą į jų kilmės šalį. Papildomu protokolu, kuris buvo priimtas 1997 metais, buvo įtrauktos išimtys, kada nebereikalaujama nuteisto asmens sutikimo, kad jis būtų grąžintas į savo kilmės šalį.

  Pasirašytais papildomo protokolo pakeitimais yra siekiama išspręsti kai kurias praktines ir administracinio pobūdžio problemas, kurios kyla taikant Konvenciją ir papildomą protokolą. Taip pat siekiama įgyvendinti kai kuriuos Europos Žmogaus Teisių Teismo sprendimus, bei atsižvelgti į teismo argumentus dėl nuteistųjų asmenų teisių bei pareigų.

  Po Protokolo pasirašymo bus atliekamos tolesnės šio Protokolo ratifikavimo procedūros – jį turės ratifikuoti Lietuvos Respublikos Seimas.

  Naujienlaiškio prenumerata