Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

L. Linkevičius: Techninių kliūčių Lietuvos narystei vienoje įtakingiausių pasaulio ekonominėje organizacijoje nebeliko

Sukurta 2018.04.18 / Atnaujinta 2018.04.18 16:19

„Praėjusią savaitę pavyko sėkmingai užbaigti visus atitikimo Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) rekomendacijoms ir standartams vertinimus, todėl galime tikėtis būti pakviesti tapti pilnateise šios organizacijos nare jau gegužės 3 dieną vyksiančioje EBPO taryboje“, – teigė užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Lietuvos Respublikos Vyriausybės pasitarime balandžio 18 dieną pristatęs Lietuvos stojimo į EBPO pažangą.

Pasitarime Vyriausybė pritarė galutinei pozicijai dėl Lietuvos prisijungimo prie EBPO konvencijos ir prioritetinėms bendradarbiavimo sritims. Tapusi pilnateise EBPO nare Lietuva sieks išnaudoti organizacijos potencialą gerindama šalies ekonomiką, finansų sektorių, švietimą, socialinę ir užimtumo politiką bei didindama kovos su korupcija, viešojo valdymo ir reguliacinės politikos efektyvumą.

„Svarbiausias rekomendacijas Lietuva jau įgyvendino, siekdama atitikti organizacijos standartus, todėl daugiau techninių kliūčių šalies narystei vienoje įtakingiausių pasaulio ekonominėje organizacijoje nebeliko“, – teigė užsienio  reikalų ministras.

Ministras akcentavo, kad Lietuvos stojimo į EBPO procesas skatino reformas šalyje nuo 2015-ųjų, kai Lietuva buvo pakviesta pradėti stojimo procesą. „Paskelbusi apie pasiryžimą siekti narystės šioje vienoje įtakingiausių pasaulio ekonominėje organizacijoje ir sėkmingai įgyvendindama rekomendacijas Lietuva išsiuntė pasauliui žinią, kad esame pasiruošę stiprinti savo tarptautinį patikimumą ir didinti atvirumą investicijoms“, – pabrėžė L. Linkevičius.

Vertinimo metu EBPO ekspertai atliko dvidešimt vieno Lietuvos ūkio sektoriaus išsamią analizę ir pateikė atitinkamas rekomendacijas švietimo, inovacijų, valstybės valdomų įmonių, viešojo administravimo, investicijų, kovos su korupcija ir kitose srityse. Šios rekomendacijos paskatino atlikti reformas ir diegti pažangiausią EBPO šalių praktiką atitinkamose srityse.

Gegužės 3 dieną EBPO Tarybai priėmus teigiamą sprendimą, Lietuva ir EBPO pasirašys narystės susitarimą, kuris turės būti ratifikuotas Seime. Šią vasarą Vilniuje laukiama apsilankant EBPO generalinio sekretoriaus Angel Gurria, kuris pristatys Lietuvos ekonomikos apžvalgą.

EBPO narės šiuo metu yra 35 aukštą ekonominio išsivystymo lygį pasiekusios valstybės. Lietuva pradėti stojimo į EBPO procesą buvo pakviesta 2015 metų birželį. Lietuvos stojimo į EBPO procesą organizavo ir koordinavo Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija.

Susijusios naujienos Visos naujienos »

Liepos 5 dieną Lietuvoje lankysis Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) generalinis sekretorius Jose Angelis Gurria su delegacija. EBPO generalinis sekretorius pristatys organizacijos parengtą Lietuvos metinę ekonomikos apžvalgą ir susitiks su aukščiausiais šalies pareigūnais ir verslo atstovais.

Daugiašaliai santykiai »

Gegužės 30 dieną Paryžiuje Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) Ministrų Tarybos susitikime. Jame Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir EBPO generalinis sekretorius Angelas Gurria pasirašė Lietuvos narystės EBPO susitarimą. Lietuvą pasveikino Prancūzijos Prezidentas Emmanuelis Macronas.

Daugiašaliai santykiai »

Gegužės 3 dieną Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija (EBPO) pakvietė Lietuvą prisijungti prie EBPO konvencijos ir tapti 36-ąja valstybe nare. Šis pakvietimas yra reikšmingas tarptautinis Lietuvos, kaip išsivysčiusios ir pažangios ekonomikos valstybės, pripažinimas.

Daugiašaliai santykiai »

Kovo 29 dieną Paryžiuje, Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) Investicijų komitetas patvirtino formalią nuomonę, kuria pripažįstama, jog Lietuva atitinka EBPO reikalavimus investicijų srityje. Teigiama komiteto nuomonė patvirtina Lietuvos atvirumą investicijoms ir didina Lietuvos patrauklumą tiesioginių užsienio investicijų pritraukimui.

Daugiašaliai santykiai »
tomas_razmus-2229.JPG

Gruodžio 18 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, susitikęs su EBPO delegacija, vadovaujama vyriausiojo Lietuvos stojimo koordinatoriaus Nicola Bonucci, aptarė Lietuvos stojimo į EBPO aktualijas ir likusius darbus. Lietuva siekia būti pakviesta į organizaciją ateinančiais metais.

Daugiašaliai santykiai »

Gruodžio 18-19 dienomis Lietuvoje viešės Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) sekretoriato delegacija, vadovaujama Vyriausiojo Lietuvos stojimo koordinatoriaus Teisės direktorato vadovo Nicola Bonucci.

Daugiašaliai santykiai »

Naujienlaiškio prenumerata