Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

L. Linkevičius ES kolegas kvietė aktyviau remti Moldovos europietiškas reformas

Sukurta 2018.02.26 / Atnaujinta 2018.02.26 16:50
  L. Linkevičius ES kolegas kvietė aktyviau remti Moldovos europietiškas reformas

  Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius vasario 26 dieną Briuselyje dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų tarybos (URT) posėdyje, kuriame aptarti Moldovos, Artimųjų Rytų taikos proceso ir Venesuelos klausimai.

  ES šalių ministrai aptarė politinę ir saugumo situaciją Moldovoje, Asociacijos susitarimo įgyvendinimą, šalies vykdomas reformas, atkreipė dėmesį į sritis, kuriose labiausiai trūksta pažangos. Lietuvos ministras savo pasisakyme pažymėjo, kad turime pripažinti Moldovos pažangą įgyvendinant reformas tokiose srityse kaip teisinė sistema ir kova prieš korupciją. Tačiau nors jau yra sukurtos reikiamos institucijos, jos turi efektyviai veikti. Ministrai sutiko, kad Moldova gali tikėtis ES paramos ir pagalbos tik tuomet, jeigu ji nuosekliai demonstruos pastangas ir rezultatus įgyvendinant reformas. 

  ES šalių diplomatijos vadovai, reaguodami į vis didėjančią įtampą tarp ES ir Venesuelos, kai Venesuelos valdžia paskelbė Ispanijos ambasadorių Karakase nepageidaujamu asmeniu, aptarė gilėjančią politinę krizę, prieštaringai vertinamus prezidento rinkimus balandžio 22 dieną, gilėjančią humanitarinę krizę ir tolimesnius ES santykius su šia šalimi bei galimybę teikti humanitarinę pagalbą.

  Diskutuodami dėl ES vaidmens Artimųjų Rytų taikos procese, ministrai dar kartą patvirtino bendrą ES poziciją, kad dviejų valstybių sprendimas gali būti pasiektas tik tiesioginėse derybose tarp Izraelio ir palestiniečių, o konflikto sprendimui taip pat reikalingos bendros tarptautinės pastangos.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  Ministras URT.jpg

  Sausio 21 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo Užsienio reikalų tarybos (URT) posėdyje, kuriame ES valstybių narių užsienio reikalų ministrai aptarė ES planą kovai su dezinformacija.

  Daugiašaliai santykiai »

  Sausio 21 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Briuselyje dalyvaus Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų tarybos (URT) posėdyje. Posėdžio darbotvarkėje - dezinformacijos, ES ir Arabų Valstybių Lygos bendradarbiavimo bei ES ir Pietryčių Azijos šalių asociacijos bendradarbiavimo klausimai.

  Daugiašaliai santykiai » Europos Sąjunga »
  20181119_LLinkevicius_su_Margot Wallstrom Švedijos URM minustre.jpg

  Lapkričio 19 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo Užsienio reikalų tarybos (URT) posėdyje Briuselyje. Jo metu Europos Sąjungos (ES) valstybių narių užsienio reikalų ministrai aptarė Vidurinės Azijos, Bosnijos ir Hercegovinos, Ukrainos ir Jemeno klausimus. Vėliau, prisijungus ES valstybių narių gynybos ministrams, buvo diskutuojama saugumo ir gynybos klausimais.

  Daugiašaliai santykiai »

  Lapkričio 19 dieną Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvaus Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų tarybos (URT) posėdyje Briuselyje. Darbotvarkėje numatyti Vidurinės Azijos, Bosnijos ir Hercegovinos, Ukrainos ir Jemeno klausimai. Bendroje užsienio reikalų ir gynybos ministrų darbo sesijoje bus aptarti ES saugumo ir gynybos klausimai.

  Europos Sąjunga »
  Nuotrauka prie pranešimo spaudai.jpg

  Spalio 4-5 dienomis užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius dalyvavo neformalioje Europos Sąjungos Užsienio reikalų taryboje prekybos klausimais, kurioje ES prekybos ministrai išreiškė paramą Pasaulio prekybos organizacijos (PPO) modernizavimui ir aptarė prekybinius santykius su JAV.

  Daugiašaliai santykiai »
  0716 URT3.jpg

  Liepos 16 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo Briuselyje vykusiame Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų tarybos (URT) posėdyje. Jo metu pagrindinis dėmesys buvo skirtas Rytų partnerystės Briuselio viršūnių susitikimo sprendimų įgyvendinimui aptarti, taip pat pasirengimui šių metų spalio mėnesį Liuksemburge vyksiančiam Rytų partnerystės užsienio reikalų ministrų susitikimui.

  Europos Sąjunga »

  Naujienlaiškio prenumerata