Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

L. Linkevičius dalyvavo Kijevo saugumo forumo vaizdo konferencijoje

Sukurta 2020.05.18 / Atnaujinta 2020.05.18 17:12

Gegužės 18 dieną ministras Linas Linkevičius dalyvavo Kijevo saugumo forumo vaizdo konferencijoje, skirtoje aptarti, kaip Ukrainos strateginiai partneriai gali paremti Ukrainą ir prisidėti įveikiant krizes šioje Europos dalyje.

„Suvereni ir stipri Ukraina yra Lietuvos nacionalinis interesas. Tai kartu ir visos Europos Sąjungos interesas. Tai proga aiškiai pasakyti, kad Krymo aneksija nebus pripažinta ir kad ji turi turėti aiškias pasekmes Rusijai – diplomatines, ekonomines, politines – ir kad sankcijos bus tęsiamos“, – teigė ministras pažymėdamas, kad diskusija vyksta dieną, kai su Ukraina minime Krymo totorių deportacijos metines. 

Ministras taip pat pažymėjo reformų Ukrainoje tęstinumo svarbą ir pabrėžė, kad tai – tai geriausias atsakas į krizes. „Paskutiniai šių dienų teigiami žingsniai – Žemės rinkos bei bankų veiklos įstatymų priėmimas – yra geriausias atsakas skeptikams, kad reformų procesas Ukrainoje ir toliau vyksta“, – teigė L. Linkevičius.

Konferencijoje taip pat dalyvavo buvęs Ukrainos ministras pirmininkas Arsenijus Jatsenjukas, buvęs Švedijos ministras pirmininkas Carlas Bildtas, buvęs JAV prezidento specialusis atstovas Ukrainai ambasadorius Kurtas Volkeris, Lenkijos Senato narys Marcinas Bosackis, kiti dalyviai iš Ukrainos.

Susijusios naujienos Visos naujienos »

Prieš 76 metus, 1944 metų gegužės 18 dieną, sovietinis režimas Krymo totorius nusikalstamai ištrėmė iš jų istorinės tėvynės – Krymo – į tolimus Uzbekistano, Kazachstano ir Rusijos Federacijos rajonus.

Daugiašaliai santykiai »
DSC_4550.jpg

Gegužės 14 dieną iš Lietuvos į Armėniją, Moldovą ir Sakartvelą išvyksta Lietuvoje pagamintos apsaugos priemonės, reikalingos kovai su COVID-19. Gegužės 13 dieną humanitarinis krovinys taip pat iškeliavo į Ukrainą.

Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »

Balandžio 22 dieną ministras Linas Linkevičius dalyvaus Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų ministrų vaizdo konferencijoje, kurioje pagrindinis dėmesys bus skirtas Ukrainai ir Rytų Partnerystės regionui.

Daugiašaliai santykiai »

Balandžio 21 dieną ministras Linas Linkevičius dalyvavo Danijos užsienio reikalų ministro Jeppe Kofod surengtoje vaizdo konferencijoje su Ukrainos užsienio reikalų ministru Dmytro Kuleba.

Daugiašaliai santykiai »

Vadovaujantis Ukrainos Nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos informacija, nuo kovo 16 dienos 00.00 val. į Ukrainos teritoriją nebus įleidžiami užsienio valstybių piliečiai. Išimtys bus taikomos tik užsieniečiams, turintiems galiojančius leidimus gyventi Ukrainoje, bei užsienio valstybių diplomatams ir tarptautinių organizacijų atstovams, turintiems  galiojančias Ukrainos Užsienio reikalų ministerijos akreditacijos korteles. Šį apribojimą užsieniečiams planuojama taikyti dvi savaites.

Daugiau informacijos  →

Konsulinės naujienos » Užsienio lietuviai » Naujienos »

Minint šeštąsias neteisėtos Krymo okupacijos pradžios metines, Užsienio reikalų ministerija smerkia prieš Ukrainą vykdomą Rusijos Federacijos karinę agresiją, pradėtą Ukrainos Krymo Autonominėje Respublikoje ir išplitusią į rytų Ukrainą. Rusijos vykdomi neteisėti veiksmai pažeidžia tarptautinės teisės normas, Jungtinių Tautų Chartiją, Helsinkio baigiamojo akto nuostatas, Budapešto memorandumą bei dvišalius Ukrainos ir Rusijos susitarimus.

Kalbos, pareiškimai »