Temos Žymėti visasAtžymėti visus

ministras.jpg

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Kroatija remia Lietuvą dėl nesaugios Astravo atominės elektrinės, stiprina bendradarbiavimą energetinio saugumo srityje

Sukurta 2017.03.31 / Atnaujinta 2017.03.31 11:42
   Kroatija remia Lietuvą dėl nesaugios Astravo atominės elektrinės, stiprina bendradarbiavimą energetinio saugumo srityje
   Kroatija remia Lietuvą dėl nesaugios Astravo atominės elektrinės, stiprina bendradarbiavimą energetinio saugumo srityje

   Lietuvos ambasadorė Austrijoje, Kroatijai, Slovakijai ir Slovėnijai Loreta Zakarevičienė, susitikusi su Kroatijos aplinkos apsaugos ir energetikos ministru Slavenu Dobrovičiumi, buvo patikinta, kad Kroatija supranta Lietuvos susirūpinimą dėl Baltarusijos veiksmų nesilaikant pripažintų tarptautinių standartų ir neskaidriai vystant Astravo atominės elektrinės projektą.

   „Palaikome Lietuvos pastangas siekti, kad Baltarusijos veiksmai sulauktų tinkamo ES ir tarptautinės bendruomenės įvertinimo bei solidaraus atsako, nes tokio pobūdžio grėsmės, kokias kelia nesaugi atominė elektrinė, nepripažįsta valstybių sienų“, – pabrėžė Kroatijos ministras.

   Pokalbyje aptartas dviejų šalių bendradarbiavimas energetinio saugumo srityje. S. Dobrovičius padėkojo Lietuvai už suteiktą paramą Kroatijai vystant suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalo statybos projektą.

   „Jūsų patirtis ir sėkmė mums tapo svarbiu akstinu greitinti SGD terminalo statybas – tai mūsų strateginės svarbos uždavinys, kurį realizuojant svarbią vietą užima partneriai iš Lietuvos“, – pabrėžė Kroatijos energetikos ministras.

   Lietuvos ambasadorė patikino, kad projekte dalyvaujanti Lietuvos įmonė yra pasirengusi toliau aktyviai dalyvauti bendrame darbe. Pasak L. Zakarevičienės, dabar, kai Kroatijai pavyko užsitikrinti europinę finansinę paramą, egzistuoja visos prielaidos greitai pasiekti, jog Kroatijos ir viso regiono energetiniam saugumui svarbus terminalas pradėtų veikti jau artimiausiu metu.

   Ambasadorės pokalbyje su ministru taip pat aptartos šalių bendradarbiavimo perspektyvos vystant atsinaujinančius energijos šaltinius, patvirtintas bendras Kroatijos ir Lietuvos siekis kartu dalyvauti ES Dvynių programos projektuose ir jais perduoti patirtį kitoms ES narystės siekiančioms Pietryčių Europos šalims.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   _MG_8746.JPG

   Šiandien užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius dalyvavo Vilniaus Energetikos forume, kurio dalyviai IX-tą kartą susirinko aptarti Europos Sąjungos, Baltijos valstybių energetinio saugumo iššūkius bei konkurencingo energetikos verslo plėtros klausimus.

   20171020_121015.JPG

   Lietuvos policijos kriminalistinių tyrimų centras Kroatijoje pradėjo įgyvendinti Europos Sąjungos Dvynių programos projektą „Kroatijos vidaus reikalų ministerijos gebėjimų organizuoti automatinį apsikeitimą DNR ir daktiloskopiniais duomenimis stiprinimas“.

   Atstovybių naujienos »
   Linkevicius su Timmermans.jpg

   Rugsėjo 30 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Rygoje susitiko su Europos Komisijos pirmuoju viceprezidentu Frans Timmermans. Susitikimo metu aptartas ES ateities klausimas, bendradarbiavimas su Rytų partnerystės šalimis, svarbiausi energetikos politikos klausimai.

   Užsienio reikalų ministro veikla » Europos Sąjunga »
   0915ziugzda.JPG

   Rugsėjo 12-14 dienomis Kroatijos mieste Pazine vykusio vaikų knygos festivalio metu Lietuvos ambasados Austrijoje ir jos Zagrebo skyriaus pagalba buvo surengta  žymaus lietuvių vaikų literatūros rašytojo ir iliustruotojo Kęstučio Kasparavičiaus paroda.

   Atstovybių naujienos »

   Rugpjūčio 30 dieną Lietuvos kriminalinės policijos biuro ir Policijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos ekspertai baigė įgyvendinti dar vieną svarbų Europos Sąjungos Dvynių programos projektą „Nacionalinės policijos tarnybos kovos su korupcija ir organizuotu nusikalstamumu administracinių ir operacinių pajėgumų stiprinimas Kroatijoje“.

   Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »
   Kroatija7.jpg

   Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius birželio 25 d. pasveikino Kroatijos užsienio ir Europos reikalų ministrę Mariją Pejčinović Burić ir visus Kroatijos žmones Valstybės dienos proga.

   Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla »

   Naujienlaiškio prenumerata