Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Holokausto atminimo dienai paminėti – bendras JAV valstybės departamento, Lietuvos, Japonijos ir Izraelio ambasadų renginys

Sukurta 2017.04.21 / Atnaujinta 2017.04.21 14:58
   Holokausto atminimo dienai paminėti – bendras JAV valstybės departamento, Lietuvos, Japonijos ir Izraelio ambasadų renginys
   Holokausto atminimo dienai paminėti – bendras JAV valstybės departamento, Lietuvos, Japonijos ir Izraelio ambasadų renginys
   Holokausto atminimo dienai paminėti – bendras JAV valstybės departamento, Lietuvos, Japonijos ir Izraelio ambasadų renginys
   Holokausto atminimo dienai paminėti – bendras JAV valstybės departamento, Lietuvos, Japonijos ir Izraelio ambasadų renginys

   Lietuvos ambasada Vašingtone kartu su partneriais – JAV valstybės departamentu, Japonijos ir Izraelio ambasadomis – balandžio 20 dieną surengė Holokausto aukų atminimo dienos – Yom HaShoah – minėjimo renginį, skirtą Japonijos generalinio konsulo Kaune 1939–1940 m. Čijunės Sugiharos atminimui. 1940 m. liepos–rugpjūčio mėnesiais Japonijos diplomato išduotos vizos išgelbėjo tūkstančius žydų kilmės asmenų.

   Renginį pradėjo JAV valstybės departamento specialusis pasiuntinys Holokausto klausimams Thomas Yazdgerdi. Jis pasveikino susirinkusiuosius ir padėkojo renginio partneriams bei garbės svečiui, Č. Sugiharos vizos išgelbėtam Leo Melamedui.

   „Šiandien prisimename drąsų iškilaus humanisto Čijunės Sugiharos, Yad Vašem pripažinto Pasaulio tautų teisuoliu, žygdarbį. Noriu padėkoti Lietuvos, Japonijos ir Izraelio ambasadoms, dirbusioms su mumis ties šiuo renginiu pastaruosius du mėnesius. Kai Lietuvos ambasada kreipėsi į mano biurą su šia puikia idėja, mes buvome apstulbinti Č. Sugiharos žygdarbio ir pajutome, kad tai puiki tema Valstybės departamento metiniam Holokausto minėjimo renginiui“, – sakė T. Yazdgerdi.

   Lietuvos ambasadorius JAV Rolandas Kriščiūnas, dėkodamas renginio partneriams ir pristatydamas garbės svečią L. Melamedą bei filmo apie Č. Sugiharą režisierių Celliną Glucką, pabrėžė, kad teisingas pasirinkimas kartais yra labai sudėtingas. „Č. Sugiharos žodžiais, „darykime teisinga, nes tai teisinga“ ir niekada nepamirškime Holokausto siaubų tam, kad jie daugiau niekada nepasikartotų“, – sakė R. Kriščiūnas.

   Renginio metu atsiminimais dalijosi garbės svečias L. Melamedas, Čikagos akcijų biržos įkūrėjas, litvakas, kuris, būdamas 7 metų, buvo išgelbėtas 1940 m. Kaune Č. Sugiharos išduotos vizos L. Melamedo šeimai. Į renginį L.  Melamedas atvyko iš Čikagos kartu su žmona Betty ir dukra Idelle. „Tu tiesiog jauti, kas yra teisinga. Visi turime tai viduje, tik kartais teisingas pasirinkimas reikalauja nepaprastos drąsos“, – sakė L. Melamedas.

   Renginį apibendrinęs JAV valstybės sekretoriaus pavaduotojas ambasadorius Arnie Chaconas teigė, kad gyvų liudininkų prisiminimai apie jų išgyvenimus, pavyzdžiui L. Melamedo, ir drąsūs veiksmai, kaip Č. Sugiharos, mums primena apie Holokausto siaubus, bet taip pat įkvepia mokytis iš šių iškilių žmonių ir tai suteikia ypatingą prasmę metiniam Holokausto aukų atminimo dienos – Yom HaShoah – minėjimui Valstybės departamente.

   Renginio metu buvo parodytas 2015 m. Japonijos televizijos sukurtas filmas „Persona non grata“, pasakojantis apie Č. Sugiharos žygdarbį. Į renginio dalyvių klausimų atsakė filmo režisierius C. Gluckas.

   Tai pirmasis JAV valstybės departamento metinis renginys, skirtas Holokausto aukų atminimo dienai, rengiamas kartu su partneriais – Lietuvos, Japonijos ir Izraelio ambasadomis. Tai taip pat vienas didesnių Valstybės departamento renginių 2017 m. – jame dalyvavo gausus būrys svečių ir  daugiau nei 200 Valstybės departamento darbuotojų. Renginiu pradėtas Holokausto dienos minėjimo Vašingtone ciklas.

   Balandžio 24 d. Lietuvos ambasadoje JAV taip pat vyks Vilniaus geto dainų vakaras. Dainas, akomponuojant pianistui Edvinui Minkštimui, atliks Jerome‘as Barry. Balandžio 26 d. Lietuvos ambasada JAV kartu su Japonijos ir Izraelio ambasadomis Vašingtone rengia filmo apie Č. Sugiharą pristatymą ir diskusiją Džordžtauno universiteto studentams. Diskusijoje dalyvaus JAV Holokausto memorialinio muziejaus ekspertas Arthuras Bergeris, Džordžtauno universiteto Žydų civilizacijos centro direktorius Jacques Berlinerblau, filmo režisierius C. Gluckas ir Alyza Lewin, Č. Sugiharos išgelbėto Nathano Lewino dukra.

   Nuotraukose:

   1. (iš kairės): Izraelio ambasados Viešosios diplomatijos departamento vadovas Yaronas Gamburgas, filmo režisierius Cellinas Gluckas, Leo Melamedas, Lietuvos ambasados diplomatė Evelina Petronė, Lietuvos ambasadorius JAV Rolandas Kriščiūnas, Japonijos ambasados JAV diplomatas Tamaki Tsukada.

   2. Ambasadoriaus R. Kriščiūno kalba JAV valstybės departamente.

   3. (iš kairės): ambasadorius R. Kriščiūnas, Betty Melamed, Leo Melamedas, Idelle Melamed-Dubnow Lietuvos ambasadoje Vašingtone.

   4. Čijunės Sugiharos viza.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   10.jpg

   Spalio 20 dieną Vašingtone surengtas kasmetinis Lietuvos ambasadoriaus krepšinio taurės turnyras, kuriame dėl Lietuvos krepšinio federacijos įsteigto trofėjaus varžėsi JAV valstybinių ir nevyriausybinių organizacijų atstovai, diplomatai ir gausus būrys Lietuvos diasporos sporto entuziastų.

   Atstovybių naujienos »
   tomas_razmus-3568.JPG

   Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius gegužės 23 dieną kartu su šimtais piliečių, kurie neabejingi Holokausto atminčiai, dalyvavo jau vienuoliktą kartą Vilniuje surengtame Gyvųjų marše.

   Istorinė, kultūros diplomatija »
   sodai Bartkus.jpg

   Gegužės 23 dieną judrioje JAV sostinės Vašingtono Union stotyje Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio proga bus eksponuojama žymaus JAV lietuvių menininko Ray Bartkaus instaliacija „Sodai“.

   Kultūros renginiai » Atstovybių naujienos »
   AT.jpg

   Gegužės 6 dieną Lietuvos ambasadorė Austrijoje Loreta Zakarevičienė dalyvavo Mauthauzeno koncentracijos stovyklos išvadavimo 73-ųjų metinių paminėjime, kurio metu pagerbė šiame lageryje kalėjusių Lietuvos piliečių atminimą bei padėjo gėlių prie Mauthauzeno memoriale atidengtos jų atminimui skirtos lentos.

   Istorinė, kultūros diplomatija »
   IMG_9727.jpg

   Vasario 15 dieną Lietuvos ambasados JAV kvietimu Vašingtono ir apylinkių lietuviai bei Lietuvos bičiuliai sveikino Lietuvą su atkurtos valstybės 100 metų jubiliejumi prie Baltųjų rūmų Vašingtone. Čia, Lietuvoje beprasidedant šventinei dienai, o Vašingtono laiku 17:00 val., sugiedota „Tautiška giesmė“.

   Atstovybių naujienos »
   tomas_razmus-9365.JPG

   Sausio 26 dieną Užsienio reikalų ministerijoje kartu su Lietuvos žydų bendruomene paminėta Tarptautinė Holokausto aukų atminimo diena.

   Daugiašaliai santykiai » Istorinė, kultūros diplomatija »

   Naujienlaiškio prenumerata