Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

G. Landsbergis su Ispanijos kolege aptarė dvišalius ir regiono saugumo klausimus

Sukurta 2020.12.19 / Atnaujinta 2020.12.19 10:11

Gruodžio 18 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis telefonu kalbėjosi su Ispanijos kolege Arancha González Laya. Pokalbio metu buvo aptarti dvišaliai santykiai, regiono saugumas, situacija Baltarusijoje, aktualiausi Europos Sąjungos (ES) darbotvarkės klausimai.

Ministras G. Landsbergis pažymėjo, kad Lietuva yra suinteresuota toliau stiprinti santykius su Ispanija ir kitomis Pietų Europos šalimis. Kalbėdamas apie dvišalius santykius Lietuvos diplomatijos vadovas akcentavo glaudesnį bendradarbiavimą ekonomikos, kultūros ir švietimo srityse. Ministras padėkojo Ispanijai už jos indėlį stiprinant Lietuvos ir viso regiono saugumą.

Ministrai aptarė situaciją Baltarusijoje ir kitą savaitę Madride vyksiantį Baltarusijos opozicijos lyderės Sviatlanos Cichanouskajos vizitą. „Turime visomis priemonėmis paremti Baltarusijos pilietinę visuomenę jos teisėtoje kovoje už laisvę ir demokratiją ir siekti, kad prieš taikius protestuotojus smurtą naudojantys režimo atstovai būtų patraukti teisinėn atsakomybėn“, - pažymėjo G. Landsbergis.

Pokalbio metu buvo apsikeista pozicijomis dėl ES migracijos politikos, akcentuojant ES išorinių sienų stiprinimą.

Susijusios naujienos Visos naujienos »

Sausio 25 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis Briuselyje dalyvaus pirmoje šiais metais Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų taryboje, kurioje bus aptariama ES klimato ir energetikos diplomatija, Aleksejaus Navalno sulaikymas, ES strategija dėl COVID-19 vakcinų Rytų Partnerystės šalims, transatlantiniai santykiai, situacija Honkonge, Venesueloje. ES užsienio reikalų ministrai neformaliai diskutuos dėl ES – Jungtinės Karalystės (JK) ateities santykių bendros užsienio ir saugumo politikos srityje, nuotoliniu būdu su Japonijos užsienio reikalų ministru Toshimitsu Motegi aptars Indijos – Ramiojo vandenyno regioną ir jo saugumo problemas.

Užsienio reikalų ministro veikla » Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos » Europos Sąjunga »

Gruodžio 28 dieną ministras Gabrielius Landsbergis telefonu kalbėjosi su Armėnijos užsienio reikalų ministru Ara Aivazianu, pasveikinusiu jį pradėjus eiti naujas pareigas.

Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos »