Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Ambasadorė Irena Vaišvilaitė įteikė skiriamuosius raštus UNESCO Generalinei direktorei

Sukurta 2017.08.04 / Atnaujinta 2017.08.04 14:11
   Ambasadorė Irena Vaišvilaitė įteikė skiriamuosius raštus UNESCO Generalinei direktorei
   Ambasadorė Irena Vaišvilaitė įteikė skiriamuosius raštus UNESCO Generalinei direktorei

   Rugpjūčio 4 dieną Lietuvos Respublikos nuolatinė atstovė, ambasadorė prie Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacijos (UNESCO) Irena Vaišvilaitė, įteikė skiriamuosius raštus organizacijos Generalinei direktorei Irinai Bokovai.

   Ambasadorė  patvirtino Lietuvos įsipareigojimą nuosekliai dirbti UNESCO prioritetinėse srityse, tokiose kaip lyčių lygybė, ir priminė mūsų šalies tikslus  UNESCO Vykdomojoje taryboje, į kurią Lietuva jau trečią kartą  buvo išrinkta 2015-2019 m. kadencijai.

   I. Vaišvilaitė atkreipė Generalinės direktorės dėmesį į tai, kad dabartinis geopolitinis kontekstas reikalauja aktyvesnių tarptautinės bendruomenės pastangų užtikrinant žurnalistų saugumą ir  įveikiant su tuo susijusius iššūkius, pirmiausiai, kovojant su propaganda. Ambasadorė taip pat akcentavo UNESCO ekspertizės reikšmę sprendžiant su Lietuvos paveldo vertybėmis susijusius klausimus.

   Organizacijos Generalinė direktorė I. Bokova padėkojo Lietuvai už glaudų ir aktyvų bendradarbiavimą.

   I. Vaišvilaitė turi meno ir bažnyčios istorijos daktaro laipsnius. 2012-2017 m. ji buvo ambasadorė prie Šv. Sosto ir Maltos ordino. Ji turi kelias dešimtis metų akademinės patirties; taip pat buvo Vatikano radijo lietuviškų laidų redakcijos bendradarbė Romoje, Laisvosios Europos radijo Prahoje redaktorė, Prezidento V. Adamkaus vyriausioji patarėja.

   Nuotraukos: UNESCO/Christelle ALIX

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   Čechavičius3.jpg

   Gruodžio 3 dieną UNESCO būstinėje Paryžiuje atidaryta fotografo Juozapo Čechavičiaus paroda. Paroda paminėtos fotografo 200-osios gimimo metinės, o ši data UNESCO Generalinės Konferencijos 39-osios sesijos sprendimu buvo įtraukta į UNESCO 2018-aisiais metais minimų datų sąrašą.

   Atstovybių naujienos »
   IMG_2745res.jpg

   Spalio 25 dieną užsienio reikalų viceministras Neris Germanas susitiko su UNESCO Generalinės direktorės pavaduotoju komunikacijai ir informacijai Moez Chakchouk. Susitikimo metu viceministras pažymėjo ypatingą Lietuvos įsitraukimą užtikrinant išraiškos laisvę ne tik internete, bet ir už jo ribų.

   Daugiašaliai santykiai »
   20181009_095107.jpg

   UNESCO Vykdomosios tarybos sesijoje, kuri Paryžiuje vyksta spalio 3-17 dienomis, Lietuva ypatingą dėmesį skiria žiniasklaidos ir išraiškos laisvės, žurnalistų saugumo temoms.

   Daugiašaliai santykiai »
   20181001_144647.jpg

   Spalio 1 dieną UNESCO būstinėje Paryžiuje UNESCO vadovybė, tarptautinių bei nevyriausybinių organizacijų atstovai ir ekspertai kartu su UNESCO valstybių narių diplomatais aptarė situaciją Rusijos Federacijos neteisėtai okupuotoje Ukrainos Krymo Autonominėje Respublikoje ir Sevastopolio mieste.

   Daugiašaliai santykiai »
   Optimisme 174.JPG

   Balandžio 4 dieną Paryžiuje, UNESCO būstinėje, atidaryta Kauno modernizmo architektūros paroda „Optimizmo architektūra: Kauno fenomenas 1918-1940“.

   Kultūros renginiai »
   003 atidarymas.jpg

   Vasario 13-15 dienomis Kijeve vyko mokomasis seminaras, skirtas žmogaus teisių ir teisės viršenybės įtvirtinimo, žodžio laisvės bei žurnalistų saugumo klausimams. Mokymuose dalyvavo apie trisdešimt Kijevo ir kitų Ukrainos regionų policijos pareigūnų ir darbuotojų, kurie klausėsi profesionalių ekspertų iš Kanados, Jungtinių Tautų Švietimo, mokslo ir kultūros organizacijos (UNESCO), Ukrainos, taip pat Europos Sąjungos patariamosios misijos Ukrainoje atstovų pranešimų.

   Dvišaliai santykiai »

   Naujienlaiškio prenumerata